Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Data analitikusnak mit kell...

Data analitikusnak mit kell tanulnia? (Egy gazdaságinformatikai szak jól jöhet?) (Mennyire számít a kor? 27 éves vagyok és most kezdeném a nulláról)

Figyelt kérdés

2021. ápr. 1. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A gazdinfó is elmegy (mert van lineáris algebra, kalkulus és statisztika), de készülj arra, hogy az adatanalitikus gyakorlatilag programozó statisztikus. A szakma 40%-ának PhD-ja van, és általában véve is ez egy nagyon nehéz tudomány, kőkemény matekkal. A legjobb alapszakok erre Magyarországon a sima matek és a gazdaság- és pénzügymatematikai elemző, a programtervező informatikus és az alkalmazott közgazdaságtan. “Oldalágon” a biológia/biostatisztika és a szociológia+survey statisztika vagy marketing+survey statisztika szak.
2021. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én meg azt látom, hogy nagyon sokan egyetemi végzettség nélkül csinálják simán csak SQL Tableau és Python tudással.Mindenesetre köszi a kommentet.
2021. ápr. 1. 16:10
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Az remek, hogy kérdezel valamit, de a válasz már nem érdekel. :)
2021. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es az már nem Data Scientist?

Csak szimpla kérdés nem kötekedésből kérdezem.

2021. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem érdemes a foglalkozás-címekben elmerülni. Az egyik egyetemen data analyticsnek nevezik, a másikon data science-nek ugyanazt. Az egyik cégnél data scientistnek nevezik ugyanazt, amit máshol data analystnek. De amúgy igen, a munkaerőpiaci terminológiában a belépő szint a data analyst. De! (1) Attól, hogy valaki "csak" data analyst, elvárható tőle a tisztességes statisztika tudás, a munkaeszköze pedig vagy Python vagy R (vagy Tableau vagy PowerBI vagy Excel vagy kockás papír xD). (2) Ma még data analyst vagy, 2-3 múlva pedig – ja hiányzik a végzettséged? Sok sikert az állásinterjúkon.
2021. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam, mert nem éredekel a válasz, nagyon is érdekel, meg is köszöntem a kommented.

Én csak az érme egyik oldalát látom, esetemben, hogy van olyan ismerős, aki tényleg csak SQL meg Python tudással helyezkedett el. De ez nyílván nem mindenkinél van így. Jó, ha minnél több vélemény van, én nem látom át a teljes képet.

2021. ápr. 2. 15:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Matek meg statisztika van gazdinfón. Ha itthon elkezdem magamtól egy SQL tanulással az jó kezdés? Ti hogy kezdtétek?
2021. ápr. 2. 15:40
 8/12 anonim ***** válasza:

A gazdasági informatikán egy (1) félév alapszintű statisztika van. Forrás: [link]


Ez elmarad még a sima gazdasági szakoktól is, ahol van 2 félév statisztika szigorlattal, valamint ökonometria.


A szociológiától meg nagyon-nagyon messze elmarad, amelynek a lényege a statisztikai elemzés.


Ha valaki adattudományt szeretne tanulni, a gazdasági informatika az egyik leggyengébb alapozás ehhez.

2021. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
8-as, BGE-en pl 2 félévnyi statisztika és van kötelező adatelemzői tantárgyak + ezen kívűl van komplett Üzleti adatelemzői specializáció ahol mesterséges intelligencia, BigData analitika stb... van, de biztos a gazdinfó a leggyengébb alapozás :D
2021. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja értem, akkor itt van egy kis (nagy) félreértés a részedről. Amit a BGE-n "üzleti adatelemző informatikus"-nak neveznek, az nem adattudomány (data science vagy data analytics), hanem a BUSINESS ANALYST nevű foglalkozásnak a szakja. Tudom, hogy az elnezevések kicsit félreérthetőek, de a business analyst nem adatokat elemez, hanem az üzleti folyamatokat fordítja le IT specifikációra. Keress rá business analyst álláshirdetésekre. Ez egyébként egy remek szakma, és ehhez valóban a gazdasági informatikus szak a lehető legjobb alapképzés – de ez nem adattudomány, nem data science. Csekkold le magad: [link]


Alkalmazott matematika

Alkalmazott matematika

OO programozás

OO tervezés

Adatelemzés, többváltozós adatelemzés

SQL/PLSQL üzleti alkalmazásokban

BigData technológia

Tudásmenedzsment


Amint látod, ez a rendszertervezéshez szükséges OO stb. ismereteket tartalmazza, nem komoly adatelemzés.


Ami egy komoly adattudomány szakon van, az R, Python és C programozás, nagyon sok statisztika és modellezés (idősorelemzés, monte carlo, sztochasztikus modellezés, bayesi modellekből több félév (!), regressziós modellek, statisztikai gépi tanulásból legalább 2 félév, deep learning stb.). Ez egy teljesen másik szakma.

2021. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!