Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségek vannak a...

Milyen lehetőségek vannak a Nemzetközi Tanulmányok szájjal, illetve annak elvégzése után?

Figyelt kérdés

11.osztályban jobban elgondolkodtan azon, milyen szakmát szeretnék tanulni.

Hosszú kutatgatás után két szak is felkeltette az érdeklődésem.

Ezek a

-nemzetközi gazdálkodás

-illetve a nemzetközi tanulmányok

Jelenleg Pénzügyi és számviteli ügyintéző szakon tanulok, azonban ez az irány már nem igazán tetszik. Első évemben izgatott voltam, és örültem neki, mostanra már csak el szeretnék ballagni. Lehet amiatt is van ez, mert nem matematikai beállítottságú vagyok, ez a szakma pedig számokkal foglalkozik, ezért is hajlok jobban a nemzetközi tanulmányok karra.

Viszont ez mit ad pontosan? Akik ezt választották, milyen munkakörben tudtak elhelyezkedni?

A nyelvismeretet kiemelték, milyen volt a nyelvoktatás? Mennyit tanultatok, hány nyelvet kértek?


Találtam egy 2013/14-es Pázmány Péter katolikus egyetemi "tantervet", amiben például a kínai nyelv is választható volt, aminek külön örültem, mert az nagyon érdekel. Azóta változott?

Egyetemről függetlenül kérdezem persze, csak ezt találtam hirtelen.



2021. ápr. 3. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A nemzetközi tanulmányok és a nemzetközi gazdálkodás szakok teljesen mások. A nemzetközi tanulmányok egy használhatatlan vegyesfelvágott, a nemzetközi gazdálkodás pedig egy teljesen jó diploma, gyakorlatilag külkereskedelem és logisztika.
2021. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Nemzetközi gazdálkodás az egyik legjobb közgazdasági szak. Nyelvtudással és egy ilyen diplomával jó munkahelyet tudsz majd találni. Nemzetközi tanulmányok pedig sajnos nem túl versenyképes.
2021. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Olvastam arról, hogy jól el lehet helyezkedni ezzel a végzettséggel, engem azonban a nemzetközi része érdekel, a diplomácia, esetleg EU vagy ENSZ (túlzás már ez a kettő, tudom).

A gazdasági, statisztikai része kevésbé, viszont a nemzetközi tanulmányok-ami gondolom ezekre a dolgokra épül, mint amit én szeretnék-nem a legmegbízhatóbb. Ismét tanácstalan vagyok :((

2021. ápr. 5. 22:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
El lehet oda helyezkedni vele, de baromi nehéz. Nyilván nincs szükség annyi emberre, mint amennyi ott végez évente. Kellenek a jó kapcsolatok, ha a diplomáciai területen akarsz dolgozni. Amúgy gazdasági szakok közül sem mindegyik nagyon matekos.
2021. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom releváns e még a kérdés, de én pontosan ugyanebben a cipőben jártam. :) Engem is inkább a nemzetközi rész érdekelt, kulpolitika, jogok, diplomácia stb.

Nem tudtam a két szak közt dönteni, azt hittem ráadásul, hogy kb. ugyanaz a két szak. Végül nemzetközi gazdálkodásra mentem, mert a hozzám legközelebb lévő egyetemen csak ezt indították.

Azt írtad, hogy a gazdasági, statisztikai része kevésbé érdekel ezeknek a dolgoknak, így nem ajánlanám neked akkor. Elég sok ilyenfajta tárgyunk van, így ebből a szempontból már "bánom", hogy nem a nemzetközi tanulmányokra mentem. Valószínű az lett volna az a szak, ami tényleg az érdeklődésemnek megfelelő lett volna.

Azonban tény, en is sokat hallottam, hogy a nemz. tan. az egyfajta "diplomatakepzo", de diplomata csak akkor leszel, ha anyuci vagy apuci az, és majd berak valahova, mert kb. az ilyen kihalásos alapon mukodik. Egyszóval az elhelyezkedési lehetőségek nem túl jók, de ki tudja, biztos lehetne azért valami munkát találni ezzel is.

A közgazdász diplomával meg örökké el lehet helyezkedni (állítólag), mindenki IS közgazdász ma már, de a versenyszfera úgy látszik nagyrészt ezt fel is veszi.

2021. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!