Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emberi erőforrások szaknak...

Emberi erőforrások szaknak van keresete Magyarországon?Mennyire erős a matek?

Figyelt kérdés

Jelenleg Franciaországban(Párizs)vagyok au pair, de közben napi négy órában dolgozok is mint asszisztens egy multinál. Úgy érzem elég sok mindenbe beleláttam már és érdekel is a téma, szívesen csinálnám, szóval elgondolkoztam rajta hogy jelentkeznék egy magyar egyetemen erre a szakra.(mondjuk az még kérdőjeles hogy Magyarországon vagy Franciaországban jelentkeznék-e)Azt tudom hogy itt nagyon keresett szakma, a "csajszi" akinek az asszisztense voltam mindig panaszkodott hogy nem találnak megfelelő szakembert hozzá.(ezt nem csak Párizsra értette, hanem így kb az egész országra)Ráadásul itt iszonyatosan jól megfizetik ha valaki képzett és jó a szakmájában, szóval a fizetés sem rossz. Viszont Magyarországról semmit nem tudok, senki nincs az ismerősi körömben aki ilyet végezne/végzett volna. Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e Magyarországon ennek tanulni, illetve milyen matekos az egyetem?(azzal tisztában vagyok hogy a legtöbb helyen a gazdasági karon van, viszont azt hallottam hogy nem olyan matekos mint például egy közgáz)Szerintetek 5-ös középszintű matek elég lenne hozzá?(vagy ha még rátanulok egy kicsit)Az 5-öst úgy értsétek, hogy szorgalomból összeszedett ötös. Tehát és a gimiben 4 éven keresztül ötös voltam, és úgy érzem hogy nem vagyok rossz matekból sem, de sosem voltam az az ember akinek csak így "kipattannak" a fejéből a megoldások. Szóval én az ötösért többet dolgoztam meg mint néhány matekos osztálytársam, viszont nem mondanám azt hogy valaha is vért izzadtam érte. Volt olyan is hogy inkább erős négyes voltam, de szorgalommal fel tudtam mindig tornázni ötösre.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2021. ápr. 7. 12:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Van matek ott, olyan mint más gazdasági szakokon, pl marketing, turizmus stb.,de ha nőnek születtél, akkor az már elég Orbániában a HR karrierhez, az elvégzett HR szak szinte hátrány, mindegy mit végzel, de ha mindenképp tanulni akarsz valamit, legjobb talán biológus/gyógytornász diploma, de ha nőnek születtél, az már bőven elég, pláne vidéken.
2021. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!