Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire számít, hogy egy...

Mennyire számít, hogy egy személy milyen erős egyetemen diplomázott?

Figyelt kérdés

A mai világban mennyire nézik, hogy ki hol végezte a tanulmányait? A kérdést ne csak Magyarországra korlátozzuk, hanem inkább egész Európára, vagy esetleg az egész világra.


Mennyire nézik, hogy ki milyen erős vagy gyenge egyetemre járt?


Sokan mondják, hogy teljesen lényegtelen, mert a tudás a legfontosabb. Ez valóban igaz, vagy csak azokat nyugtatgassák ezzel, akiknek nem sikerült egy erősebb egyetemre bejutni?


Mondjuk abban van valami, hogy ha ugyanolyan szakon végzel, akkor ugyanolyan szintű papírt kapsz a Cambridge-en is, mint egy keleti, vidéki egyetemen is. Viszont az is tény, hogy ott az előbbiben az oktatás minőségibb, jobbak az oktatók, nehezebb bejutni stb stb.


Szóval a kérdés adott, mennyire számít leginkább a munkáltatóknak, hogy milyen erős/gyenge egyetemen végzel?

Esetleg vannak személyes tapasztalataitok is?



2018. máj. 10. 00:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Egy Cambridge-szintű egyetem annyiból jobb, hogy ott könnyebben bele tudsz csöppeni az ismertebb tudósok körébe és komolyabb nemzetközi projektekbe is könnyebben bekerülhetsz, de ha nincs meg az akarat, akkor azt is el lehet végezni úgy, hogy utána kijössz diplomával a kezedben és egy noname alak maradtál. Egyébként teljesen mindegy hol végzed el az egyetemet, a munkáltatóknak az fog számítani, hogy mit tudsz. A diploma arra jó, hogy belépőt nyersz az állásinterjúra, magasabb beosztásban dolgozhatsz és persze nagyobb fizetést is kapsz.
2018. máj. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%
Erdekes hogy a legnagyobb nevu embereknek meg erettsegijuk sincs. Ez csak egy papir. Ha tudsz gondolkodni a tarsadalomtol fuggetlenul, akkor nincs ra szukseged. Attol fugg hogy neked eleg e az amit az a papir biztosit a mokuskerekben (napi x oraban x ft), vagy nagyban gondolkodsz.
2018. máj. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#2 Nyilván nem csak a papír kell nekem, hanem a mögötte rejlő tudás is. A diplomát én csak egy B tervnek vagy B lehetőségnek szerezném meg. Én sem akarok úgy megöregedni, hogy napi 8-12 órát ücsörgök az irodában. Egy idő után nagyon beleunnék. Egy hasznos diploma nekem arra kell, hogy a jó(bb) fizetéssel tőkét szerezhessek egy saját cég vagy vállalkozás megalapítására. Ha viszont az nem jön be és tegyük fel csődbe megy, egy diploma még mindig ott lesz a kezemben, így nem fogok olyan nagyot koppanni.

Legalábbis így tervezem, hogy mi lesz pontosan, azt nem tudhatom.


Az egyetem pedig ahova menni fogok, valószínű a jó kapcsolatokból kimaradok. Szóval eléggé magamra leszek utalva, kapcsolatok nélkül.

2018. máj. 10. 09:44
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
A legnagyobb nevű embereknek nincs érettségijük?? Mégis kikről beszélsz te?
2018. máj. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 (:Puszedli :) válasza:
46%

Nekem sok diplomás ismerősöm van de azt mondta mind H kitörölhetik vele. Meg se nézik. Megnézik H van e vagy nincs. De nem kezdenek vele semmit.

Rengeteg olyan milliomos van aki csóró volt és máig sincs diplomája meg mit tudom még milyen végzettsége.

2018. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Jessica Chastain, Daniel Radcliffe, Marlon Barndo, Charlie Sheen, Johnny Depp, Jim Carrey, Robert de Niro

De csak hogy ne szineszeket irjak:

Francois Pinault, Jean-Claude Bourelier, Jacques Dessange

, Bill Gates, Amancio Ortega, Michael Dell, Red Turner, Kirk Kerkorian, hawn Carter, Richard Branson

Folytassam? 😃

2018. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#5 Az említett ismerőseidnek milyen diplomájuk van? Mert ha valami bölcsész féle, akkor megértem. De ha például jog vagy informatika akkor nem hiszem, hogy csak WC papírnak lehetne használni. Nem?
2018. máj. 10. 11:21
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
4# Pumped Gabo
2018. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
Meszaros Lorinc 😂
2018. máj. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 (:Puszedli :) válasza:
0%
Inkább bölcsész féle a legtöbbnek.
2018. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!