Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 12 éve jár egyetemre?

12 éve jár egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha valaki 12 éve jár orvosi egyetemre és még nem végezte el a sima általános orvosi szakot,arról mi a véleményetek?

2021. ápr. 10. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem egyszerű szak, de ekkora csúszásnal már érdemes elgondolkodni, hogy mégis mi történt. Ő nem tanul vagy nem oda való?
2021. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
99%
Nem lehet tudni az okát, de valószínűleg nem veszi elég komolyan az egyetemet, hisz feleennyi idő alatt kéne elvégezni. Szerintem az 1-2félév csúszás nem szégyen, főleg egy ilyen nehéz szakon,de ez már csak szenvedésnek látszik. Ha egyéb oka van: pl egy ideig abba kellett hagynia anyagi okok/várandósság miatt akkor teljesen érthető, de ha ez a folyamatos bukdácsolás miatt van, akkor nem hinném el róla, hogy ő ezt tényleg akarja/képes rá.
2021. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ebből 3 félévet kellett halasztani tényleges okokból. De ezenkívül semmi olyan,ami akadályozhatta volna.

Aztán lehet csak nekem furcsa,miután ezt mesélték nekünk az illető barátai.

2021. ápr. 10. 13:20
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nekem van olyan családtagom, aki együtt kezdte az egyetemet egy diákkal és most ő vizsgáztatja az annó évfolyamtársát, mert még mindig küzd az utolsó tárgyaival. Az ilyet nem teljesen értem, csomó pénz, idő és tétlenség. Tudni kell mikor kell belehúzni és ha nem megy, akkor elengedni.
2021. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon komoly,amit kedves utolsó írtál. Amúgy igen,én is így gondolom,hogy ami nem megy,azt nem kell erőltetni.És ami ott a legdurvább,hogy a világ legokosabbjának van beállítva,mondván orvosnak tanul és ez nem semmi.
2021. ápr. 10. 13:50
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülei által?
2021. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Ennyiből még bármi lehet.


Én is jártam elég sokat egyetemre, több kisebb-nagyobb megszakítással, eközben tanultam egyebeket is (különböző délutáni/esti/hétvégi/online képzéseken), meg dolgoztam is mellette ezerrel. Így nem volt egyszerű...

2021. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell ennyire erőltetni, ami nem megy. 1-2 félév vagy év csúszás belefér, sok oka lehet, de 12 év egyetemre járást nem lehet már mire fogni. Én bölcsészkaron is láttam ilyet, és úgy, hogy az illető még nem is dolgozott soha.
2021. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapból 6 év az általános orvosi, ha kihagyott tisztán 3 félévet, akkor 7,5 évnél járna. Ha valami nem sikerül, akkor abban egy év csúszás rájön, akkor 8,5 , ha még utána még valamit, 9,5. Ha még mindig nem, akkor 10,5 . Ha nem az életminőségében történt változás, ami miatt kihagyott 3 félévet és kihatással lett a mindennapjaira, akkor is 12 év durva. Az a kérdés, hogy hol tart most, de igazság szerint ennyi év után már lehet csakazértis be akarja fejezni. Lehet mondani, hogy nem kell erőltetni, ami nem megy, csak nehéz szembenézni azért ilyen elvárásokkal, ahol mindenki őt tartja a legokosabbnak, aztán belül meg ettől is szenved. Egyébként, a mai orvoshiányos világban így is jó lesz, majd valami viszonylag egyszerűbbet kitanul vagy pályaelhagyó lesz, csak ha nem tanult/dolgozott mellette semmit, akkor már a 30-as éveiben járhat...
2021. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen,ahogyan az ismerősök mesélték a szülei által. Amúgy sosem dolgozott még egy napot sem.Sem feleség,sem más,ami elvehetné a figyelmét. Nekem nemrégiben mesélték.
2021. ápr. 11. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!