Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin ha 1x már átmentem...

Felhasznaloneved666 kérdése:

Érettségin ha 1x már átmentem valamiből akkor már nem kell azt megírnom többször?

Figyelt kérdés
mi van akkor ha érettségin sikerül minden a szakmain kívűl és nem szeretnék a szakmámból pótérettségizni? lehetne helyette mást ? vagy ha másból szeretnék érettségizni akkor újra kell írnom jövőre mindenből még akkor is ha sikerült?

2021. ápr. 14. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen érettségit már egyszer megszereztél az örök érvényű, nem veszik el és igen, bármi másból is érettségizhetsz.
2021. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 PetheD ***** válasza:
100%
Ha sikerült, akkor nem kell újraírnod. Maximum, ha szintemelőt szeretnél, vagy javítani.
2021. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de olyan iskolába járok ahol van szakmai is és kötelező abból is érettségizni. szóval ez nem egy komplett érettségi lenne, ha sikerülne szakmain kívül minden. Kérdés az hogy ha ilyenkor a szakmait elengedem , akkor mindent elengedek?
2021. ápr. 14. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szakmai az 5. Tárgyad akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt,mivel ahhoz 5 tárgyadnak kell lennie. Ha később teszel egy 5. érettségit pl.: infóból (csak mondtam egy tárgyat) akkor meg kell kapnod az érettségi bizonyítványod én úgy tudom. Természetesen így a szakma nem jár.
2021. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

-4-

és ez hogy van? át kell mennem egy másik suliba miután megvan szakmain kívül minden ? leérettségizek mondjuk TESIBŐL vagy valami egyszerűből és akkor hozzáírják azokhoz a jegyekhez fél év múlva amit megkapok majd most? Ha ez így lenne akkor én lennék a legboldogabb ember a világon

2021. ápr. 14. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincsen vele, ezt csupán hallottam és ha biztosra szeretnél menni kérdezz utána az iskoládban. A többi megszerzett érettségidet nem kapod meg bizonyítvány formájában, csak abban az esetben, ha megvan az 5. tárgyad is.
2021. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az 5. tárgy lehet akármi ? át kell mennem más suliba ha pl tesit szeretnék 5.nek?
2021. ápr. 14. 22:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a szakmai érettségi kötelező a te szakodon, akkor nem választhatsz hogy te ahelyett másból szeretnél inkább.

Aki szakmát tanul gimibe annak kötelező belőle érettségizni vagy nem kapja meg az érettségi bizonyítványt. Csak akkor tudsz választani ha át mész egy sima gimnáziumba.

2021. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tesi erettsegi nem egyszeru, nehogy azt hidd
2021. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!