Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségire az utolsó pillanat...

Érettségire az utolsó pillanatokig tanul(gat)tok, vagy előtte csak pihenőt tartotok?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lenne legjobb stratégia. Első héten hétfő-csütörtök illetve második héten kedd és csütörtökön emelt kémiát és bioszt írok.

A többi középre nem viszem túlzásba a dolgot, előtte héten még gyakorolgatok.

Emeltekből még a közép érettségik után írtok még feladatlapot? Hétvégén, esetleg utolsó nap? Vagy előtte héten már csak olvasgatjátok az anyagot? Esetleg csak néhány feladatot néztek? Vagy már előtte csak pihentek?



2021. ápr. 15. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Én az utolsó nap is tanultam, déltől kb este 11-ig. De ez én vagyok, tudom, hogy az én agyamnak ez nagyon hatékony, mert az utoljára átnézett infók ragadnak meg talán a legjobban. Más viszont akkor már csak szétstresszeli magát, nem tud megjegyezni új dolgot, netán megijed, hogy ezt meg azt nem tudja még mindig stb stb. Neked kell tudnod, te melyik típus vagy.
2021. ápr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó másodpercig tanultam amíg csak lehetett, mert megnyugtatott. Szerencsém is volt, a biológia emelt érettségimen megtörtént hogy pont az volt az egyik ábra a feladatban, amit pár perccel korábban néztem, és akkor még friss volt a fejemben az egész, gyorsan leírtam a válaszokat.
2021. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején az utolsó előtti nap még estig tanultam, és utolsó nap (mármint vasárnap) már csak azokat a dolgokat néztem át, amikről tudtam, hogy kicsit problémásabbak, de a nap nagyrészében már csak pihentem. Az érettségi hetén a délutánokat középszintű érettségi előtt pihenéssel, emelt előtt nagyon kicsi ismétléssel töltöttem (mindegyik érettségim az első héten volt). Szóbeliknél viszont még reggel is nézegettem a tételeket, de az most kevésbé aktuális.

Szerintem amúgy egyén függő, hogy neked mennyi pihenésre van szükséged előtte. Vannak, akik az utolsó néhány napot már csak pihenéssel töltik, mások meg tényleg az utolsó pillanatig tanulnak. Én írásban kevésbé vagyok izgulós, úgyhogy nem annyira esett nehezemre a végén pihenni egy kicsit.

Csináld úgy, ahogy neked jól esik, és ne érezd magad rosszul attól, ha te nem akarsz hétfő reggel 8-ig folyamatosan tanulni. Az a lényeg, hogy előtte felkészülj a legjobb tudásod szerint, aludj eleget, egyél és igyál rendesen az érettségi napján, és próbálj meg minél kevésbé izgulni, bármilyen nehéznek tűnik. Sok sikert! :)

2021. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor állok neki tanulni.
2021. ápr. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hétbe már inkább csak olvasgatok, meg ha valamelyik téma nem menne annyira, abból még csinálok feladatot.
2021. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!