Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételi pontszámítás?

Egyetemi felvételi pontszámítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én tavaly már érettségiztem, októberben tettem egy ismétlő érettségit egy tárgyból és májusban is teszek egy másik tárgyból.

Többször átszámoltam a pontjaim, a felvi.hu kalkulátorba is beírtam midnen stimmelt. Tudomásom szerint ha tanulmányi pontos rendszerrel számolok, akkor az érettségi átlagból kijövő maximum 100 pont, az abból a legmagasabb százalékú 5 tárgyból van (alapvetően 7 tárgyból érettségiztem, de ez szerintem jelen esetben lényegtelen) , ami szerepel az érettségi bizonyítványomban, akkor is, ha az októberben írt tanúsítványom százaléka magasabb. A kalkulátor így is számolt.

Április 19 én ugye újra megnyílt a felvételi portál és meglepődtem, mert 4 ponttal többet írt nekem a rendszer mint korábban a kalkulátor. Megnéztem, mégis hogyan számolt és kiderült, hogy az érettségi átlagba a tanúsítványom százaléka is bekerült,mivel magasabb volt, mint a legkisebb százalékú 5.tárgyam. Az a kérdésem, hogy ezt én elhihetem és tényleg így van, vagy lehet valamit elszámoltak nekem? Természetesen örülök neki, hogy több pontom van, csupán az érdekel másnak is számították e már be a tanúsítványát az érettségi átlagba?

(Érdekesség, a pontszámító kalkulátor még mindig a kevesebb pontot mutatja)



2021. ápr. 23. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A kalkulátornál ki van írva, hogy ez nem hiteles információ. Szerintem az az igaz, ami az e-felvételi rendszerben van.
2021. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!