Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Lónyay milyen iskola?

A Lónyay milyen iskola?

Figyelt kérdés
Ajánlanátok kitűnő tanulóknak? Mennyire éreznék jól magukat itt?

2021. ápr. 23. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

8 éve jelentkeztem 8 osztályos képzésre, biosz-kémia szakra. Nem gyűlt össze elég tanuló ahhoz, hogy 3 osztályt indítsanak (mat-fiz lett volna a másik), így felajánlották, hogyha szeretnék odajárni, akkor az angolos osztályban van nekem hely.


Mivel nem kifejezetten bio-kémes osztályba szerettem volna járni, ezért nem fogadtam el, egy általános gimibe iratkoztam be, ahonnan 7. végén kerültem az Apáczaiba.


A Lónyay már nem a régi, a híre és a neve még megvan, de nem tudtak összeszedni 3 osztályra való gyereket 8 éve se... (egyébként ma már csak angolos és németes osztály van a nyolcosztályos képzésben).


Összefoglalva ennél sokkal jobb gimik is vannak Budapesten, ahova kitűnő tanulóként simán kerülhetsz egy kis kitartással, gondolok itt a Trefortra, Apáczai, Fazekas gimnáziumokra.

2021. ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Ha oda vettek fel, akkor nincs más lehetőség, mostmár mindegy, hogy milyen a suli.

Ha meg majd jövőre fogsz felvételizni, akkor inkább a központi pontok alapján kell sulikat nézni, mert aki gimibe megy, ott mindenki kitűnő általában, hiába vannak különbségek gimik között is.

2021. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Rettenetes iskola. Kerüld el mindenképp! Még aki bekerül, az is próbál rögtön menekülni. A nyolcévfolyamosoknal 8. Után kevesebb,mint az osztály fele maradt , nagy részük is csak azért,mert sehova nem kellettek. A tánarok nagyon gyenge színvonalon oktatnak. Még a Magyarországon lévő egyetemekre a bekerülés is csekély.Nagyon sokan kenytelenek szakmát tanulni, meg kfc-ni,mert a Lónyay annyira kevés a továbbtanuláshoz. A közösség pedig nagyon-nagyon borzasztó. Én személy szerint nem gondolom, hogy van a budapesti gimnáziumoknál rosszabb közösség, mint a Lónyay. Anno ilyen 3,5 átlagtól kerestek embereket, azért ez is beszédes...A lehető legjobb indulatúan mondom kerüld el, csak az életed tenné tönkre minden szempontból.
2021. ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Kinek mi!
2021. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!