Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xantus János gimnáziumról mi...

Xantus János gimnáziumról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Oda fogok járni Szeptembertől. Főleg rossz véleményeket láttam az iskoláról, de oda vettek fel szinte csak, ezért nincs sok választásom. Főleg olyanok véleménye érdekelne akik oda járnak/jártak.

2021. ápr. 24. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs személyes tapasztalatom, de itt például az alapítványi sulik közül az 5. legjobbnak tartják. A belváros kellős közepén egy gimnázium nem lehet rossz, az hogy mit hozol ki belőle (tudás szempontjából) pedig tőled függ.


[link]

2021. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Erre az oldalra less rá:


[link]


Én gondolkodtam rajta idén, de nem tűnt hozzámvalónak, így végül nem jelentkeztem rá. Gratulálok azért, hogy felvételt nyertél :D

2021. ápr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2021. ápr. 25. 07:00
 4/12 anonim válasza:
milyen szakra vettek fel ?
2021. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
csak mert én is oda fogok járni szept.-től (ang. haladóra) :)
2021. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5 éves olasz szakra megyek:)
2021. ápr. 27. 12:18
 7/12 anonim válasza:
59%
SZÜLŐKÉNT mondom: kérlek kerüljétek el messziről, a legnagyobb ellenségeimnek sem ajánlanám ezt az ""iskolát""! Gyermekem most volt ott 12-es, az igazgatóság egyik ígéretét sem tartotta be, semmi segítséget, figyelmet vagy empátiát nem kaptak a gyerekek/családok. A teljes szülői közösség háborog, mindenki megbánta, hogy ide lettek a gyerekei beiratva. Be kellett fizetnünk egy csomó pénzt, ebből SEMMIT nem forgattak vissza a gyerekekre. Pár ezer forint értékben ígértek nekünk egy-két dolgot, hogy megkönnyítsék a családok dolgát a vírushelyzetben és mert nem adtak semmilyen engedményt a tandíjból, ezzel akarták kiszúrni a szemünket ÉS EZT SEM KAPTUK MEG! Forr mindenkiben a düh, az érettségi és felvételi eljárásban is teljesen magunkra voltunk hagyva. Az igazgatóság lepattintja a végzős osztályokhoz tartozó SZMK-s szülők megkeresését akármilyen témában. Semmibe veszik még a szülőket is és urizálnak felettük. A gyerekekben is mély sebeket hagyott ez a hely. BORZALOM!!! És ez csak egyre rosszabb lesz...
2021. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Lehet, hogy már lejárt ez a kérdés, de azért írok ide, hátha valaki suliválasztás előtt elolvassa.

Most vagyok 10-es. Az idegennyelvet nagyon kell tanulni. De ha azt szépen tanulod, 100% hogy sikerülni fog. A főnyelvből a tanárunkat mindenki kivétel nélkül szereti. Nagyon jó tanár, jó emberileg is, viszont nagyon szigorú. De jóindulatú a ,,legrosszabb” tanuló 3 nála. De még egy 3-as jeggyel is le tudna tenni egy nyelvvizsgát. Másodnyelvből kevés az óránk az én véleményem szerint abból egy b2-es nyelvvizsgát meg lehet csinálni, ha tanulsz.

Fizika, kémia, biosz. Én ezeket a tantárgyakat utálom, nem akarom őket továbbvinni az egyetemre. Sajnos elég sokat követelnek ebből is. Másnak ez lehet nem sajnos, aki ezekkel szeretne foglalkozni. a matekot nem tanítják olyan jól, de ha pl nyáron magánórára elmész simán be tudod hozni.

Tanárokat tanítás szempontjából 10/10-re értékelném(akad egy két kivétel)

Közösség 10/6-7 nekem nem születtek itt igaz barátságaim, de jól elvagyok sok emberrel,évfolyamból is, szoktak lenni hb-k azok is jók

Negatívumok: a vírus miatt most elég kevés program volt, de minden évben elmentünk színházba, korizni, kirándulni

Elég konzervatív iskola, van egy két tanár(köztük az igazgató és az egyik helyettes is)akik nagyon szigorúak

Köröm, öltözködés, haj, smink

Bár nekem s-m körömért, hosszabb póthajért és szakadtabb ruhákért nem szóltak

Viszont van pár tesi tanár aki szól a körmökért, ami már az UJJBEGYNÉL hosszabb

Ez eléggé zavaró, mi lányok nem is fogjuk leszedetni

Ami még rossz, hohy háromnegyed 8kor kezdodik az oktatas

Elso evben 13:05-kor mar mehettunk haza, 2. evben fel 3kor es utana meg kesobb is bent kell maradni

Amugy nem rossz a suli, szeretem, 4-5 tanáromat imádom, náluk szerintem alig van jobb

Összességében 10/7-8

Én abból a tantárgyból, amiket viszek majd az egyetemre 4-5 vagyok

Kémia biosz 4

Fizika 2

Tesi enek rajz stb 5 (nyilván)

Én a suliban a gyengébbek közé tartozok, ettől függetlenül nem tartom magam butának. Amit nem szeretek, hogy a suli elvárja egy gyerektől, hogy tudjon magolni és a logikus gondolkodást háttérbe szorítja

Vannak olyan diákok akik az életben síkhülyék és életkeptelenek, de itt meg kitűnőek.

Ennyi

Elég zavarosan foglaltam össze, ha kell meg valami kerdezzetek, privatban is lehet

2021. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ja és engem ugy vettek fel, hogy 80 pont irasbeli

Hozott jegyek atlaga 3,6

Szobelim max

De van olyan osztalytarsam aki 54 ponttal jott hozzank

Hozott jegyek 5-tel

Es a szobelije is jo lett

2021. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Általánosan azt tudnám mondani, hogy nagyon felejthető. Ha pozítívumot kell mondanom, annyi, hogy van fűtés mindig (az alsó termekben túl sok is, a sátorban meg meghalsz).


Nem jó, közel sem, egy percig nem mennék vissza, az oktatás is gyenge volt, a tanárokkal is sok baj volt, nem hagynak élni. Ha rosszul leszel az iskolában, konkrétan harcolni kell, hogy kiengedjenek, akkor is, ha elmúltál 18. Közösségi szempontból unalmas, félgazdag burzsoá gyerekek vannak mindenfelé, kb senkinek sincs motivációja az életben és valódi érdeklődései, csak végigtolják és elmennek valami üzleti szakra egyetemen, hogy utána robotolhassanak. Nagyon sekély az egész, és nagyon erős a klikkesedés. RENGETEG a kibeszélés, de direkt konfliktus nem volt sok.


Igazából nagyon sok ilyen kis frusztráló dolog volt a hétköznapokban, amelyek minden év után egyre irritálóbbak, majd 12.-re már csak arra vágysz, hogy hagyjon mindenki békén, és tanuld meg az érettségire azt a 20 tételt tárgyanként. Lehetne sorolni mindent a borzasztóan elrendezett alagsortól, ahol a szekrényedhez jutni sokszor lehetetlen, a tesi sátorról, amiben télen halálrafagysz, a saját véleményeidet és magánéletedet nem becsülő állandó obszesszív diákzargatásig, de ezt már leíták előttem rengetegen. Azt vettük észre barátaimmal, hogy az a tendencia, hogy az elején, 9-10 osztályban egészen pozitív volt az egész, de mindig minden romlik, minden évben egyre rosszabb volt, és a végére az osztály 90%-a gyűlölte. A romlást nem csak véleményszinten értem, minden évben egyre rosszabb döntések vannak, és egyre szigorúbb és élhetetlenebb lett az egész.


Összeségében kb minden élményem negatív onnan, de még csak nem is olyan szinten, hogy legalább jó sztori legyen belőle, ezért mondtam, hogy olyan felejthető. Általánosan az összes oktatás rossz az országban, de ez tényleg ilyen 4 év tengődés volt a semmiben. Anno én is sokat olvastam a gyakori kérdéseken a véleményeket, és minden negatívummal egyet kell értsek. Bár szerintem a középsuli mindenkinek egy nagyon rossz korszak (kivéve azoknak akik sosem jutnak túl ezen a szinten), ezer másik iskola van, ahol nem kell ennyi hülyeséggel foglalkozni, mint itt, és sokkal érdekesebb élményeket lehet szerezni.

2022. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!