Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tanulunk ilyen feleslege...

Miért tanulunk ilyen felesleges dolgokat a gimnáziumokban/középiskolákban? És nem az olyan közhelyekre vagyok kíváncsi minthogy ez alapvető műveltség mert szerintem mindenkinek mást jelent az alapvető műveltség.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 16:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
Milyen fölösleges dolgokra gondolsz?
2021. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki soha nem használja majd az életében, annak persze lehet felesleges. Egy fejlődésben levő személyről azonban nem dönthető el, hogy merre visz az élete. Így aztán az oktatási szakemberek megpróbálják úgy összeállítani a tananyagot, hogy azok az ismeretek a tanulók számára nagy valószínűséggel hasznosíthatók legyenek majd valamikor.
2021. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek kérdezel, ha nem vagy kíváncsi a válaszra?

De itt az én (remélhetőleg számodra nem közhelyes) válaszom. Mert kell az ÉRETTségihez, ami a jövőbeli munkáltatódnak azt mutatja, hogy még akkor is rád bízhat egy feladatot, ha utálod is azt, amire megkér.

Sok dologról nem tudnád, hogy nem tetszik, ha nem próbálod ki. Kipróbáltam a fizika, kémia irányát, nem nyűgözött le. Ellenben a némettel és más országok kultúrájának megismerésével vagy a jog sokrétűségével.

Lehet puffogni, hogy felesleges, de tanulási kötelezettség 16 éves korig van. Onnantól kezdve, ha tanulni akarsz (mert kell a papír) ne puffogj. Te jelentkeztél középsuliba, szakmára, egyetemre akárhova.

Ja és az utolsó rossz hír: bármit csinálsz (mármint munkát) MINDIG kell fejlesztened magad. Továbbképzés, utána járás, ismétlés. Vicces lenne, ha az 50 éves Laci bácsi autószerelő csak Ladákat tudna javítani 2021-ben vagy a 13 eve pályán lévő Dr. Gizella ügyvéd a 2000-2010es jogok alapján akarna megvédeni.

2021. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert azt hogy mikor halt meg II. Károly na azt hol fogod hasznosítani? Max akkor ha töritanár leszel vagy levéltáros, ugyanez vonatkozik a magyarra is, hol hasznosítod a verslábak ismeretét?
2021. ápr. 24. 17:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez egy gimnázium, ami egyetemi továbbtanulásra készít fel, bármely egyetemi szakra. Közben te pedig már el tudod dönteni, hogy mi akarsz lenni.

Mikor halt meg II. Károly: kérdezhetik érettségin, plusz ha egyetemen olyan irányba tanulsz tovább, akkor nagyon is fontos lesz számodra.

2021. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Előre szólok, hogy ez nemcsak a középiskolára igaz hanem az egyetemre is. Nekem is muszáj volt sok felesleges tárgyat hallgatnom amit azóta se használtam semmire csak rájöttem, hogy nagy ívben kerülnöm kell. Elvégzed az egyetemet majd és rájössz hogy nagyon sokmindent nem tanultál meg ami kéne ahhoz hogy el tudj helyezkedni a diplomáddal. Az én szakterületem a biológia de kellett még magas szintű informatika tudás is mellé meg adattudomány meg labortréningek meg soft skillek stb stb amit mind magadnak kell megtanulni. Elvesztegettem az időt azokra a felesleges tárgyakra úgyhogy én a kérdezővel értek egyet.
2021. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért megy valaki gimnáziumba vagy szakközépbe, hogy utána továbbtanuljon az egyetemen. Az egyetemek általában nagyon széles spektrumú tudást adnak, át, tehát pl egy gazdasági szakon nem lesz elég, ha csak matekban vagy jó, mert kellenek mellé a humán tárgyak is (idegen nyelv, történelem és államismeret, esetleg földrajz).


Ezek a fölösleges dolgok megalapozzák a tovább tanulásod.

Egy szakiskolában nem fektetnek erre akkora hangsúlyt, mert mindegy hogy tudod-e hogy mi történt 1867-ben miközben falat vagy hajat festesz vagy nem.

2021. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért tanulod, h bármilyen egyetemre tovabb tudjál menni...

Ad egy alapot.

2021. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8as és megtudod, hogy mi érdekel, különben honnan ismernéd meg?
2021. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy gimnáziumban egy osztályba jár a leendő töritanár, a gyógyszerész meg az építészmérnök. Hogy mindenkinek megfelelő alapjai legyenek, mindenki tanul számára feleslegest is. Kedvencem, hogy tele az internet olyan mémekkel, hogy "ma sem használtam a másodfokú megoldóképletet", én pedig naponta akár többször is, mert ilyen a szakmám.

Az alapműveltség pedig nem jelent mindenki számára teljesen különböző dolgot, és mérnökként meg rendőrként is ciki szerintem nem tudni, hogy ki volt Ady Endre, vagy hogy mikor volt a második világháború.

2021. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!