Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csak tavalytól tartják...

Miért csak tavalytól tartják 9:00-tól az első heti érettségiket?

Figyelt kérdés
Mi tartott ilyen sokáig hogy rájöjjenek, hogy ez sokkal racionálisabb megoldás?

2021. ápr. 24. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a vírus miatt rakták át 9 órára a kezdést és csak az első héten van így, minden más vizsga, ami nem a fő tantárgyakból van, 8 órakor kezdődik.
2021. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1: Azt értem, de lehetne ebből rendszert csinálni. Szerintem azért az elónyös hogy az 5-6 vizsganapból 4 esetében fél 9-re kell menni fél 8 helyett, főleg ha valaki emeltezik valamelyik fő tantárgyból.

Nekem angolból pl. hatalmas segítség lesz ez idén.

2021. ápr. 24. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt nem mi szabjuk meg, de valóban jó ez a kezdés, itt gondolok azokra is, akik kicsit távolabbról mennek érettségizni. De hidd el, ott fent Pesten, rohadtul nem érdekli az embereket, hogy neked épp mi jó vagy mi rossz. Az lesz, amit ők mondanak. Sajnos..
2021. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem igazán értem, hogy ha valaki 13 éven keresztül bejárt reggel 7:30-8:00ra, akkor abban az öt napban még mi a megterhelő.


Amúgy azért kell korán kezdeni, hogy a 4 órás írásbelit írók ne dőljenek ki ebédidőben a padból az éhségtől.

2021. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4: Vizsgahelyzetben kifejezetten előnyös a bioritmushoz képest fél-egy órával később kezdeni.

A legtöbb középiskola ezen felül elvárja, hogy fél órával érettségi előtt ott legyél, és ez pl. emelten eléggé gázos tud lenni, ha 70 km-re kell elutaznod fél 8-ra.

Enni meg szabad érettségi közben és az időtartam mindenféleképpen 4 óra hossza marad.

2021. ápr. 24. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Jah, majd az egyetemen nagyon fogja érdekelni az oktatókat a bioritmusod. Akkor vizsgáztatnak, amikor úri kedvük úgy tartja. Ideje lenne a nyafogás helyett felnőni.
2021. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
A tömegközlekedés sok helyen a 8 órás általános kezdéshez van igazítva (nem az érettségi miatt nyilván, hanem alapból az iskolák miatt)
2021. ápr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7-es vagyok, úgy tudom pont emiatt lett eltolva egyébként 9-re a vírus alatt, hogy az érettségire tartó diákok a többi tanulóval ne találkozzanak.
2021. ápr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!