Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közületek ki jön jövőre a...

Közületek ki jön jövőre a szegedi Ságvári gimnáziumba?

Figyelt kérdés
A 2021/22-es tanévben leszek kilencedikes, és remélem, találok majd osztály/évfolyamtársakat :)

2021. ápr. 25. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szegeden nincs Ságvári.
2021. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De van Ságvári Szegeden!

[link]

2021. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"Az iskola neve: SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola"


A saját honlapjuk alapján nem Ságvári a nevük. Ez a Ságvárizás olyan, mint amikor az öregek Lenin körútaznak.

2021. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval Szegeden Radnóti sincs, Deák sincs, sőt GD sincs, mert ezek mind Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Deák Ferenc Gimnázium, és Szegedi SZC Gábor Dénes Technikum és Szakgimnáziumok vannak kizárólag.


A "Ságvári" egy közösség, aki úgy hívja magát, ahogy akarja. És lévén mindenki ságvárisként hivatkozik magára, Ságvári névvel illeti az iskoláját, neadjisten a ságvárizmus eszméjét vallja, így igenis de, Szegeden van olyan, hogy Ságvári, és lesz is mindaddig, míg akár egy ember is így szólítja.


És nem azért ragaszknak ennyire ehhez, mert a suli ezen név alatt lett országos színvonalú intézmény, vagy mert annyira érdekelne bárkit az antifasiszta Ságvári kétes megítélésű személye, hanem mert ez a megszokott, és ez forrt egybe a közösséggel.


Szóval, ahogy már leírtam: Szegeden van olyan, hogy Ságvári gimnnázium, legyen ráerőszakolva bármilyen hivatali megnevezés.

2021. ápr. 25. 15:12
 5/10 A kérdező kommentje:

oh, figyelmetlen voltam párszor. Ezeket javítanám:

-ezek mind*

ragaszkodnak*


De térjünk vissza az eredeti kérdésemhez:

Ki jön ide majd jövőre? :)

2021. ápr. 25. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne relativizáld Ságvári személyét! Egy gyilkos sztálinista kommunista volt. Sajnálom, hogy róla neveztétek el a közösségeteket. Mit takar ez a ságvárizmus egyébként? Remélem nek valami megbúvó kommunista szervezet.
2021. ápr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miért ne relativizáljam? Talán jó, becsülendő tulajdonságai nem voltak? Innentől szerintem már az én értékrendemre van bízva, hogy melyik oldalát részesítem előnyben, de ahogy azt már mondtam, nem azért ragaszkodunk a névhez, mert annyira érdekelne bárkit maga az ember. A sztálinista jelző pedig tudtommal az útókor adta rá, de előfordulhat, hogy ebben tévedek...


És a ságvárizmusról egészen pontosan sajnos nem tudok nyilatkozni, lévén csak az lehet igazán tisztában vele, aki ságváris diák... De én csak jövőre leszek az, szóval még nem tudhatom. De ha szeretné(d), jövőre szívesen beszámolok, bár annyiról azért megnyugtatlak, hogy közel biztos, hogy nem kommunista eszmékkel tömik a diákok fejét.

2021. ápr. 25. 18:30
 8/10 A kérdező kommentje:
jelzőt*, francba már :)
2021. ápr. 25. 18:31
 9/10 anonim válasza:
Én! Bfk-s leszek :)
2021. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a név a legfontosabb. Az a fontos milyen oktatás folyik ott, milyenek a tanárok, milyen az osztályközösség. És ezek alapján szuper suli. :)
2021. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!