Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan álltok az online...

Hogyan álltok az online oktatáshoz? Elsősorban gimnáziumban.

Figyelt kérdés

Van akinek (majdnem) teljesen pozitív ez a digitalizáció?

Én személy szerint sokkal jobban élvezem az online, digitális oktatást.

Nem azért mert lustulhatok egész nap és ki sem kell az ágyból kelnem, hanem mert magamnak oszthatom be a napom, sokkal több időm van tanulni, orvosi egyetem a cél, szóval kell is mit, és jóval stresszmentesebbnek élem meg.

Van még valaki hasonló tapasztalattal?



2021. ápr. 25. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondhatni elég pozitív volt. Sokat utaztam suliba, kb. 1,5 óra suliba, aztán 1,5 órát haza (de szerencsére összesen csak 2 hónapot kellett így, szeptemberben meg októberben, mert azelőtt közel laktam a sulihoz, csak költöztünk), és mindig nagyon fáradt voltam, kimerített a napi szintű utazás. Így elég jó volt ilyen szempontból, hogy legalább az utazás nem merített ki, illetve az az utazásra elveszített 3 órát hasznosabban tölthetem. Pluszban sok ilyen tölteléktantárgy nincs rendesen megtartva, pl. a rajz, tesi, stb, szóval ilyen szempontból is jó, hogy online oktatásban így napközben nyerek 1-2 szabad órát, míg ugye rendes suliban végig kéne őket ülni.


Illetve az online oktatás alatt volt néhány élőben levő konzultációnk is a tanárokkal, és igazából élőben is mindig csak szimplán lediktálták a vázlatot, ahogy online órán is. Szóval érted, a rendes oktatás sem volt hasznosabb, csak lediktálták, amit online órán is lediktáltak volna. Egyedül a matek az, ami jobb élőben, de amúgy más tantárgyakkal nincs problémám.


Meg sokkal stresszmentesebb az, hogy reggel felkelek 15 perccel óra előtt, csinálok egy kávét, és beülök órára. Szóval hogy nem kell reggel sietnem itthon, hogy elkészüljek, elérjem a buszt, stb. Meg az étkezések is sokkal jobbak így, mert ugye azt ehetek amit akarok, amikor akarom, akár óra közben. Szóval evvel azt akarom mondani, hogy ugye rendes suliban nem nagyon van idő szünetek közt sem enni, és ugye órán nem lehet. Szóval ilyen szempontból egészségesebb az online oktatás, hogy ehetsz/ihatsz (nálunk van olyan tanár, aki rendes suliban még vizet sem engedett meg, hogy igyunk órán...). Összességében véve max. matekból jobb a rendes oktatás, de amúgy az online sokkal jobb.

2021. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, főleg ha Neked ennyi plusz időd felszabadul a beutazás miatt.
2021. ápr. 26. 12:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly voltam gimis végzős, arról, az akkori állapotokról tudok írni.

Bár nekem nagyon hiányoztak a többiek, és rossz volt, hogy így ért véget számomra a gimi, azért voltak benne jó dolgok is.

Nem kellett 6-kor kelnem, nem volt ~1 órás buszút oda és vissza is. Nem kellett buszra várnom, nem volt holtidő, sajnos a "buszvárósdi" mindennap szintúgy majdnem egy óra volt. Szóval rengeteg időt nyertem, magam osztottam be az időm és szerencsére mindennap egyenletesen tanultam, kialakítottam egy nagyon jó napirendet. Töri és magyar volt csak rendesen megtartva, és elég nagy segítség volt. Matekot kicsit hiányoltam, de nem igazán tudom, hogy szegény tanárnő hogyan tudta volna megoldani akkor😅 A (nekem) tölteléktárgyakkal sem kellett foglalkoznom szerencsére, de az kicsit meredek volt, amikor tesi beadandókat kezdtek rajtunk számon kérni😅

Elsős egyetemistaként is tudnék mesélni, de akkor nem teljesen a kérdésre válaszolnék :D

2021. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én szívesen meghallgatom az egyetemi tapasztalataidat, érdekel ott milyen.

2021. ápr. 27. 12:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok, rendben, szívesen leírom ezeket is :)

Mi hibriddel kezdtünk, ami ~1,5 hónapig tartott, és valami katasztrófa volt néhol, úgyhogy ezt, ha lehet többet nem szeretném :D 2 tárgy volt, ami egyszerre ment élőben, és neten is; 2 csak online; a maradék pedig csak élőben, és ebből hatalmas kuszaság lett.

Viszont, amikor csak online volt, analízistől (2x2óra) eltekintve a többi tárgy egész rendben volt, bár eléggé döcögősek voltak az órák. Kevesen jelzünk vissza a tanároknak, pedig szegények várják.

Analízisen pedig szegény nyugdíjközeli bácsi próbálkozott, de nem volt túl jó minőségű a kamerája. Nagyon sajnáltam, mert amúgy lelkes is volt, de ezt így nem lehet tanítani sajnos..

A mostani félévre viszont bekeményítettek. Kötelező mikrofon, és bármikor kapcsoltathatnak kamerát is. Maximum 4-5 órát lehet hiányozni, utána gondok vannak. A suli rendszerét használjuk, ami 1-1,5 hónapon át szinte minden órán (vagy minden másodikon) összeomlott/egyéb hibái voltak. Például kidobott minket, vagy csak a tanárt és nem tudtunk visszalépni. Nem működtek különböző funkciók és sajnos sok időbe telt ezeket mind rendbe hozni. Most lekopogom, de egész jól működik.

Idén viszont olyan tárgyaim vannak, hogy igazából "elég" is az online, nincs gyakorlat és így is meg lehet érteni az anyagot. Valamint már a tanárok is sokkal ügyesebbek és mondhatni otthonosan mozognak a rendszerben. Szóval ez a félév szerintem teljesen rendben volt.

Egyedül a csoportmunka okoz gondot. Nagyon nehéz megbeszélni és haladni, mert általában nem reagálnak, csak az utolsó pillanatban kezdenek el kapkodni, és nehéz összeegyeztetni a dolgokat.

Viszont (bár hiányoznak a többiek, és az egyetemi élet, meg jó lett volna kicsit jobban ismerkedni) annak nagyon örülök, hogy nem kell mindennap 6:30-kor kelnem, majd buszgondok miatt az egyetemen várni 1,5 órát a nap tényleges kezdéséig (10 óra). Főleg, hogy hétfőn 95 percért utaznék és várnék 4 órát :D Szóval a sok buszozási, busz várási időt most is megspóroltam, bár itt szerencsére sokkal jobb a menetrend, mint giminél volt.

2021. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Élvezem
2021. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én utálom soha ne legyen digitális hányok az olyanoktól akik csak azért akarnak onlinet mert egésznap GTA hatnak én jobban megbolondultam a szüleim(édesanyám) csesztetéseitől és túldramatizálástól mint a tanáraim hülyeségétől nem akarom soha de soha
2021. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es én imádom, végre csomó ötösöm lett
2021. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom jó itthon lenni bukásra állok vagy 5 tantárgyból tanulás szempontjából sz@r
2021. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Az is megéri a pénzét aki otthon bukásra áll...
2021. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!