Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem akar senki sem tanulni?

Miért nem akar senki sem tanulni?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhelyi gimnáziumba járok, immáron 3 éve. Online óráink vannak, napi 4-5 kötelező, a többin meg nem foglalkoznak vele a tanárok hogy ott vannak-e a diákok. Szoktam beszélgetni az osztálytársaimmal, a 26 főből 20 folyamatosan panaszkodik, hogy mennyire szar az online oktatás, többet kell tanulással foglalkozniuk, a kötelező jelenlét is nevetséges. Többi 5 osztálytársam elvan benne, ők amúgy sem szerettek élőben bejárni iskolába. Én meg vagyok egymagam, aki imádja. Emiatt és a hozzáállásom miatt viszont nagyon sokan megutáltak az osztályból, maradt úgy 3 olyan barátom aki nem rúgott belém (virtuálisan). Ez valószínűleg amiatt van, mert én nem vagyok jelen szinte egy online órán sem és nem szenvedek velük együtt. Az egyik konzultációs órára ma bejelentkeztem, mert volt egy kérdésem a tanárnőhöz. Többen is felhozták, hogy miért engedi meg nekem hogy ne legyek ott. A tanárnő is elmondta és én is n+1-edszer is, hogy azért van, mert ELŐRE megtanulok mindent, havi anyagokból lefelelek önként, így felesleges ott lennem az órán. Erre természetesen mindenki húzza a szája szélét, és jönnek a bugyuta kifogásokkal, hogy ilyet nem is szabad csinálni, meg hogy biztos puskázok. Meg lett kérdezve az osztályban, hogy ki szeretne ugyanígy eljárni, és érdekes mód senki sem jelentkezett. Csak a duzzogás megy, miközben meg nem akarnak semmit sem tanulni. Ez máshol is így van? Máshol is ilyen a hozzáállása a diákoknak az online oktatáshoz? Ha igen, akkor miért van ez?

Nálunk amíg rendes órák voltak mindenki szívesen járt be, 4 feletti osztályátlagok voltak a legtöbb tantárgyból, most meg jó ha megvan ez 3. Múltkor itt olvastam az oldalon, egy tanár írta ha jól emlékszem, hogy a tanárok csak arra kellenek hogy rávegyék a maguktól tanulni nem akaró diákokat a tanulásra. Ez igaz lehet? Azért nem akarnak mostanában sokan tanulni, mert senki nem cseszteti őket ezzel, maguktól meg nem hajlandóak rá?



2021. márc. 30. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Ugyan ez van nálunk is, a legtöbben inkább szenvednek ahelyett hogy tanulnának.
Nálunk nincs így, itt szeretik a diákok az online oktatást.
32 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiegészítettem egy szavazással a kérdést, kíváncsi vagyok hogy máshol mi a helyzet.
2021. márc. 30. 14:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értelek. Te mindent előre megtanulsz, lefelelsz belőle, ez oké, jól csinálod. De miért lenne komoly problémája az osztálytársaidnak a tanulással? Ha jól értem, nem elvárás az előre dolgozás, tehát amit ők csinálnak - panaszkodás, de órákon való megjelenés - az kb normális jelenleg. Amíg "bejárnak" órára, és tanulnak, addig igazából nem kirívó, hogy panaszkodnak, mindenki ezt teszi mostanság.

Ami a másik dolgot illeti, hogy nem kedvelnek téged emiatt, hát ez nagyban függ a stílusodtól. Nekem is volt haverom, aki mindig elmondta, hogy neki már kész a beadandó ami két hónappal későbbre kell. Rólunk, a barátairól sosem kérdezett, hogy vagyunk, hogy állunk a feladattal. Így egy idő után abszolút nem voltunk kíváncsiak arra, hogy ő milyen szuperül halad és mindennel kész van. Mondom ezt úgy, hogy én is 4,8-as átlaggal zártam azt a félévet, és mindent leadtam időben, csak épp nem két hónappal határidő előtt. (Egyetem.)

2021. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"De miért lenne komoly problémája az osztálytársaidnak a tanulással?"

Nem nekem probléma, hanem nekik. Saját bevallásuk szerint is szenvednek jelenleg, mert utálják hogy önként energiát kell beölni a tanulásba, nem elég bejárni oszt' kész.

Nem szoktam magamtól felhozni ezt a témát. Csak az elmúlt pár hónapban mindig hozzám vágta valaki, hogy "neked milyen jó hogy nem kell órán ott lenned", én meg mindig elmondtam hogy neked se kell, ha tanulsz magadtól is. Ezt a legtöbben nem fogadják el mint élhető alternatíva. Először a jelenlétemben csak hanyagolták ezt a témát, de aztán idővel szépen kibújt a szög a zsákból, és elkezdtek megköpködni amiatt mert tanulok és nem szenvedek velük együtt. Az osztályos csoportban születik havonta úgy 15 bejegyzés, amiből 10 arról szól, hogy milyen negatív hatással van az online oktatás a diákokra, a maradék 5-nél meg az a téma, hogy milyen módszerekkel lehet megúszni a kötelező részvételt az órákon...

2021. márc. 30. 15:17
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Bazsika, mennyit ittál?
2021. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Basszus, rólad lesüt, hogy az a fajta ember vagy, akit nem ok nélkül közösítenek ki. :D
2021. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre több válasz lehetséges:

* Mert le kell ülni tanulni, ehhez önfegyelem kell. Nem pedig elkezdeni mindenféle tevékenységeket, melyek egymás után jutnak az eszükbe, és késő estére jár, mire egyáltalán eljutnak odáig, hogy bizony tanulni kell(ett volna).

* Mert önállóan kellene tanulni, és nem arra várni, hogy a szájukba rágjanak mindent.

2021. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Mert nem a tanulás az élet, ők értik....Hogy az utcán szerzett tudás többet ér 3 diplománál is.
2021. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Azt megnézném hogy mikor fog az ember az utcáról annyi tudást összeszedni, hogy mondjuk megtervezzen egy számítógépes PCI kártyát, amivel tudja vezérelni a lakásban lévő WiFi-s lámpákat és különböző eszközöket :D Mi most pont ilyet csinálunk. (Az infó tanárunk egyben szakmai tanár is, elektrotechnikát tanít, csak nem nekünk, viszont én csatlakoztam ahhoz a technikumi osztályhoz akiknek ezt tanítja, mert érdekelt és mert volt előképzettségem, az egyik hobbim az elektronika.)
2021. ápr. 8. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!