Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egészségügyi problémák...

Danielito23 kérdése:

Milyen egészségügyi problémák lehetnek eleve kizáró okok ZMNE - Katonai vezető szakon, ami az orvosi alkalmassági vizsgálatokat illeti?

Figyelt kérdés

Van egy gyengébb parlagfű allergiám, ami így augusztus vége fele szokott némi tüsszögést okozni, illetve az egyik szemem jóval gyengébb a másiknál. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a ballal tökéletesen látok, ha a jobb szemem le van takarva a vizsgálatnál, viszont nem ez a helyzet a jobb szememmel. Ott már a 4. sor környékén problémát okoz a betűk felismerése.

Viszont heti 4-szer járok futni, heti 6 nap kettlebellezem. A sport fontos része az életemnek és az erőnlétem is teljesen rendben van. Az allergiám nem gátol abban hogy a fizikai teljesítőképességem legjavát adjam. E mellett egészségesen táplálkozom, nem dohányzom, nem iszom és nem drogozom.

Mi a véleményetek?


2010. aug. 22. 16:43
 1/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

"az egyik szemem jóval gyengébb a másiknál"

Ezt dioptriában mérik (és egyéb latin nevek is vannak szembetegségekre) valamint egy HM rendelet leírja, hogy mi az alkalmasság orvosi, köztük szemorvosi feltétele.

2010. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kizáró ok az allergia is... még egy rossz fogad sem lehet...
2010. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Pszchiológiailag is meg kell felelni.Klausztrafóbiás sem lehetsz
2010. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól van -köszi
2017. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!