Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A patológia képzés alapfeltéte...

A patológia képzés alapfeltétele az általános orvosi, vagy a sebészeti (esetleg valami más) továbbképzés is kell hozzá?

Figyelt kérdés
És ha már itt tartunk, hány év alatt jut el valaki a Patológusi diploma megszerzéséhez?
2011. okt. 26. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nincs olyan, hogy patológusi diploma... Elvégzed az orvosit, kapsz egy orvosi diplomát, és tovább szakosodsz patológussá. Nehéz vele elhelyezkedni, ez "kihalásos" úton működik, egy évben, kb 1-2 új patológusra, ha szükség van országszerte. Viszont lehetsz boncmester is, hasonló, és csak OKJ-t kell hozzá végezni.
2011. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a rezidensi időszak előtt lehet már továbbképződni? Vagy a teljes orvosi szükséges hozzá
2011. okt. 26. 11:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Az általános orvosit TUTI el kell végezned (6év). Bővebben a patológiáról itt: [link]
2011. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az általános orvosit MINDEN orvosnak el kell végeznie. Nincs kivétel!! Utána lehet szakosodni patológusnak. Az plusz 5 év az egyetem után.

És hülyeség, hogy kihalásos alapon megy, meg nincs szükség. Baromi nagy hiányszakma, kevesen mennek patológusnak.

2011. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is hiányszakma ként tudok róla, és inkább a boncmesterről hallottam a kihalásos rendszert bár szerintem ez is túlzás...a rezidensi időszakkal mi van? Folytathatom a továbbképzést kórboncnokira, vagy kötelező jelleggel végig kell csinálnom még azt a +3 (vagy hány évet) orvosi berkekben?
2011. okt. 26. 11:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A rezidensképzés a szakképzés része. Az első 26 hónapja. Nem tudod megúszni.

Tehát orvosi egyetem, aztán szakosodás, aminek az első 26 hónapja a rezidensképzés.

Összesen 11 év.

2011. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bár mivel az államim már 6 év után lejár, feltételezem muszáj lenne munkát vállalnom hogy bírjam a továbbképzés feltételezhetőleg nem kis költségeit
2011. okt. 26. 11:55
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha már létrehoztam a témát és ilyen effektív eredménye van kérdeznék még valamit, ha valaki patológián belül akarna szakosodni, mondjuk teszem azt a törvényszéki patológia irányában, az igényel további szakképzést vagy a kórboncnokok közt nincs kifejezetten különbség szakmai tudás terén
2011. okt. 26. 12:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Huh. Látom nem nagyon vagy képben:D

Első hat év: orvosi egyetemen. Tanulsz, vizsgázol, néha gyakorlatra mész tök ingyen.

Következő öt év: KÓRHÁZBAN DOLGOZOL, közben tanulsz a szakvizsgádra, fizetést kapsz (jó szart, de kapsz).


Törvényszéki patológus nincs. Esetleg az igazságügyi orvosszakértőre gondolsz?

2011. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk, bár netes tájékozódás alapján írtam
2011. okt. 26. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!