Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem akarnak május...

Miért nem akarnak május 10.-én iskolába menni a gyerekek?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez az iskolának szól vagy a vírusnak?

2021. ápr. 26. 22:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes nekünk meg felnőttoktatáson szinte 100%-ra megmondták, hogy jelenléti vizsgák lesznek és úgy is tervezik. De érettségi szóbeli meg nincs. Én ezzel nem értek egyet. Tavaly online voltak, nem azt mondom, hogy nem voltak problémák, mert volt, akinek akadozott a netje, de kivitelezhető volt. A puskázást nem lehet 100%-osan kivédeni, de vannak olyan tantárgyak, ahol nem is lehet puskázni, meg minden az utolsó pillanatban derül ki, nem erre készültünk tavaly sem.

Nekünk van Írásbeli+szóbeli. Oké, kevesebben lehetünk egy teremben, de attól még a folyosón majd özönlik a tömeg, mert kb. 120-an leszünk, illetve el is kell jutni valahogy az iskolába, nekem metróznom kell, át is kell szállnom.

Szerencsére nem kaptam még el a vírust, a szüleim sem és a szűk családban senki, de nem is szeretném elkapni és nem akarom hazavinni másoknak sem. Nem élek rettegésben, nyilván én is járok boltba, kiteszem a lábam az utcára, de azért az nem ugyanaz, mint hogy 2 héten keresztül minden nap oda-vissza tömegközlekedjek csúcsidőben, plusz az iskolában is nem tudom hány ember lesz. Főleg most mindenki volt teraszozni, csomóan csak az első oltást kapták csak meg vagy egyiket sem, de egymás hegyén-hátán ültek az emberek, majd lehet nemsokára megint berobban a vírus.

1 hónapra szerintem már úgyis felesleges, ha eddig nem engedték vissza a középiskolásokat, akkor már mindegy, majd szeptemberben.

2021. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment az up!

Én is hazardírozásnak gondolom ezt az iskola nyitást és nem utolsósorban feleslegesnek. Tényleg a tömegközlekedés zsúfolt lesz, illetve a várakozási/szünet idők is azok lesznek.

2021. ápr. 27. 09:59
 13/74 anonim ***** válasza:
32%
Azért mert semmi értelme az iskolának
2021. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
33%
kedves tízes, azért nem kell most nyitni, hogy nyárra mindenki biztonságban tudjon menni bárhová :D a gyakorlatot online nem lehet megoldani, de az iskolát igen. főleg, hogy eddig is az volt, akkor egy hónapra már maradhat is
2021. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
56%

remélem is, hogy mehetek nyáron bárhová


talán arra már beoltanak, ugyanis lassan elkezdik a 16-18 éveseket is oltani a tervek szerint

2021. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
77%

Elfogadhatatlan, hogy emberi életeket kockáztat a kormány az iskolák megnyitásával! Erre a pár hétre már nem kellene kitenni a veszélynek a gyerekeinket, a szülőket, és a pedagógusokat sem. Félelemmel és tehetetlenséggel tölt el, hogy nemsokára kinyitnák az iskolákat.



És egy pár hete még azt mondták, hogy most leginkább a fiatalokat támadja a vírus, akkor erre föl nem tudom miért akarják kinyitni a több száz fővel rendelkező iskolákat. Ezt a egy hónapot már igazán ki lehetne húzni itthon és így talán a nyarunk egy kicsit is szabadabb lesz. Ha visszamegyünk, akkor megint megugranak majd a számok és a nyarunk is jobban be lesz korlátozva. Annak meg nem látom értelmét, hogy a lassan közeledő nyári melegben a diákok maszkban fulladozzanak, majd a zsúfolt termekben.



Szerintem semmi értelme nincsen vissza menni, hiszen rosszabbul járnánk vele. Ha vissza kell menni az iskolába akkor több mint 400diák és 50 tanár fog érintkezni. Ez nagy veszéllyel kecsegtet. A tanárok megoldják a tananyag és gyakorlás problémáját online. Aki az iskolában megcsinálná igényesen és becsületesen, az megcsinálja így is. A vírus 3.hulláma a gyerekekre veszélyes. Nem lenne érdemes suliba menni 1honapra mert lassan már ugy is nyár lesz. Gyerekek az osztályteremben nincsenek eléggé messze egymástól. Egyszerűbben veszélymentesebben kényelmesen tanulhatnak otthon a gyerekek. A középiskolásoknak és az általános iskolásoknak egyaránt fontos a nyugalmas kényelmes tanulás. Most a gyerekek épsége is fontos!

Meg jön az indiai mutáns is, ami fertőzőbb és halálosabb. már Csehországban is van szóval Magyarországon is LESZ.

2021. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat ír a 16. hozzászóló.
2021. ápr. 27. 16:19
 18/74 anonim ***** válasza:
19%

"Elfogadhatatlan, hogy emberi életeket kockáztat a kormány az iskolák megnyitásával! Erre a pár hétre már nem kellene kitenni a veszélynek a gyerekeinket, a szülőket, és a pedagógusokat sem. Félelemmel és tehetetlenséggel tölt el, hogy nemsokára kinyitnák az iskolákat."


Mi van a szállodákkal, éttermekkel és erkélyekkel? Mire a suli kinyit nyitva lesznek a mozik, színházak és még sok minden más is. Valószínűleg a sulit is (előbb utóbb covid-19) oltási könyvhöz kötik. Ha a szülők a diákok (gyerekeik) 90% át otthon tartotta nem lesz gond. Indok: Szimpla iskolakerülés. Gondoljanak bele a szüleink annó a földeken kapáltak ha esett ha fújt, dolgoztak naphosszat ma már arra is lusták vagyunk hogy kiporszívózzunk vagy füvet nyírjunk. Tömeghisztéria.

2021. ápr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
51%
#18 Kapd el a covidot tapasztald meg mi az!
2021. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
71%
Meg a legnagyobb kockázatot a szállodák, éttermek és erkélyek kinyitása jelenti (+ a suli, és ami ezután nyit ki sorban). Az élet nem áll meg, a gazdaságnak dübörögnie kell különben bajok lesznek (a jelenleginél is nagyobbak) ha annyira aggaszt a sulinyitás, menj oltasd be magadat. De a suli se maradhat örökké zárva mert "Jajj 4TZ meg lusta vagyok bemenni" oké legyél de lépj túl ezen ez van.
2021. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!