Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen átsorolásnál melyik...

Polgarjeno kérdése:

Egyetemen átsorolásnál melyik módszerrel számítják a súlyozott átlagot?

Figyelt kérdés

az utolsó 2 félév átlagát nézik, de nem mindegy hogy nézik-e a felvett kredit mennyiségét vagy sem. Szóval: külön-külön nézik a féléveket, vagy a két félévet egybe számolják ki?


részletezem mire is gondolok egy példával:

teljesítettem 27 kreditet az első félévben 3,88-as átlaggal.

második félévben csak 15 kreditet teljesítettem, 3,06-os átlaggal.


Ha külön külön nézik a féléveket és így nem veszik figyelembe a kreditmennyiséget, akkor kisebb lesz a súlyozott átlagom. Az egyetemen melyik módszert használják?



2021. ápr. 27. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallgatói követelményrendszerben le kell legyen írva. Melyik egyetemről van szó?
2021. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miskolci egyetem
2021. ápr. 27. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

53. oldal alján:

[link]

2021. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már átolvastam, itt le van írva hogy EGY félév vonatkozásában hogy számolják ki a súlyozott átlagot, ez eddig is világos volt. A kérdés az, hogy a két utolsó félév átlagát egyben, vagy külön nézik, mivel ezen múlik az, hogy a kredit mennyiséget figyelembe veszik-e. Kicsit bonyolultan hangzik, de egyáltalán nem az. Egyébként írtam már a hallgatói központnak is ezzel kapcsolatban, de nem válaszoltak és ezért tettem fel itt ezt a kérdést.
2021. ápr. 27. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Neptunban navigálj el a Tanulmányok -> Tanulmányi átlagok menüpontra.


Ott látod, hogy minden félévhez tartozik súlyozott átlag.


Aktuális félévnél nincs még adat (nem szabadna lennie). Miután megcsinálod a félévet, "lefut" a dokumentumban olvasható képlet és beírásra kerül a félév mellé az eredménye. Ez csak arra az adott félévre vonatkozó átlageredmény.


Ha az összesített súlyozott átlag a kérdés, akkor az ugyanaz, mint a "súlyozott átlag", csak az összes eddig megcsinált félév adatai alapján kerül kiszámításra.

2021. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!