Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van rá esély, hogy visszacsökk...

Van rá esély, hogy visszacsökken 2.75-re a súlyozott átlag a jogi/orvosi/mérnöki képzéseken?

Figyelt kérdés

Több barátommal is beszéltük, hogy sokszor vért izzadva jön össze egy 3.00-s/3.25-ös átlag is, ezzel csak mi vagyunk így, vagy az államnak mindenképp az a célja, h fizessünk ha nem érjük el A súlyozott átlagot?

Az ideit már irreálisan magasnak tartom.

Én egyébként állatorvosira járok, csak félek h az idei évben ez nem biztos h összejön:/



2019. dec. 5. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem hinném, hogy visszacsökkentik. Sőt a tendencia azt mutatja, hogy évről évre nő a kötelezően előírt átlag.


Egyébként kijátszható úgy, hogy minden évben újrafelvételizel oda, ahova jársz. És elfogadtatod az elvégzett tárgyaidat. Én ezt csinálom mérnökinfón, és kényelmesen elvagyok minden tárgyból 2-essel.

2019. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez nem hülyeség:D Gondolkozom, mert tényleg sokat kell tanulni érte, és amíg ez mondjuk a bölcsész barátaimnak nem gond, én rengeteget szenvedek h meglegyen

Minden évben elfogadják?

2019. dec. 5. 10:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Persze
2019. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

#1: Azért ez nem mindenhol kivitelezhető. Én gépészmérnöknek tanulok. Mecha: 1-2-3, egymásra épülő. Analízis 1-2-3 szintén.

Első féléves a műábra, arra épül a gépelemek 1, arra meg a gépelemek 2.

Fizika nélkül nincs műszaki fizika labor, a hőtan kell az áramlástanhoz. És ez csak néhány példa.

Ha újrafelvételizel, igen, beszámíttathatod az elvégzett tárgyakat, de addigra lezárul a tárgyfelvétel. Nem csak a sima, de az utólagos is.

A ráépülő tárgyakat meg nem tudod felvenni, mindaddig, amíg be nem számítják a korábbi tárgyakat.

2019. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem fogadják el időben ez az egyetemed tanulmányi osztályát minősíti. Nálam gond nélkül elfogadják még a rangsoros tárgyfelvételnél de legkésőbb a versenyes tárgyfelvétel előtt. Hiszen náluk van a leckekönyvem. Mondjuk én vidékre járok és "kissebbnek" számít relatíve ez az egyetem, egy budapestihez képest. Gondolom Te Budapestre jársz, ahol rengeteg hallgató van, és ezért nincs idejük elfogadni időben vagy nem tudom.
2019. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5: szintén vidék, kisebbnek számító egyetem. Csak itt eleve tovább is lehet beadni a tárgyelismertetési kérelmet. És volt olyan, aki csak október végén kapott eredményt.

Na meg mit csinálsz, ha közben változik a mintatanterv?


Ti tudjátok, én inkább tanulok.

Orvosiról nem tudok nyilatkozni, csak a mérnökiről. Tény, nehéz. De azért tanulással a hármas átlag hozható. Igen, van, egy-két tárgy, ahol konkrétan a tanár mintha nem is ismerne kettesnél jobbat. Olyat is ismerek, aki hármasnál jobbat nem adott még soha senkinek. De azért itt is vannak potya tárgyak, meg olyanok is, amik csak simán könnyebbek.

2019. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon örülnék neki. Vért izzadok most az anattal,remélem felsőbb években tényleg a tudás számít és nem fognak ennyire pofára osztályozni.

Orvostanhallgató

2019. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Fel kell venni pár egyszerűbb szabvált. Azok sokat tudnak ám dobni az átlagon!

Annyiban megértem a minimum követelmények emelését, hogy jobban ösztönöz a tanulásra, hisz elvégre ezért járunk egyetemre hogy tanuljunk. Valamennyire céluk az, hogy ne legyen mindenki ösztöndíjas ha a minimumot nem tudja hozni, de ez teljesen megérthető. Az állam is azokba akar befektetni akikbe megéri (más kérdés hogy ezek az emberek szoktak elmenni külföldre a leghamarabb, de na. Látszat kérdése minden) Persze reálos szakokon valóban nem tejfel az élet, de azért egy 3.0 az összehozható. A sok kredites tárgyakból kell ráhajtani a jó jegyre és azokkal be is biztosítod magad.

2019. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó,de én eddig nem tapasztaltam az első két évem során. Megy a harc az intézetek között,hogy ki miatt csúsznak többen,hol nagyobb a bukási ráta. Voltam úgy biokémia szigorlaton,hogy a 130-ból 7ember ment át.(Dékán is ment már elbeszélgetni az intézetvezetővel a biokémia kollokviumokkal és szigorlatokkal kapcsolatban.)Az élettan szigorlatom egy nyolcvan kérdésből álló teszt volt,hiába rágtam végig magamat rajta és tanultam meg tisztességesen,hármas lett. Az anatómia szigorlatom 9 kredites tárgy. Miatta csúsztam egy évet,ha többször mész már el,akkor maximum hármast adnak.(mellette szépen le is aláznak)Ha megkapom a kis kettesemet,akkor sírva hagyom el a bonctermeket. Több ismerősömet áttették fizetősre,legalább később kevesebbet kell nekik ledolgozni itthon/kifizetni. Én is így állok hozzá,hogy ha áttesznek,akkor tegyenek át. A szüleim tisztában vannak azzal,hogy milyen az orvosi képzés és támogatnak is benne teljes mértékbe,így ki fogják fizetni nekem a tandíjat. A svájci(vagy német,svéd,norvég,stb.)fizetésemből pedig vígan vissza fogom tudni fizetni. Szóval ha a kormányunk nem viszi ezt az átlagot lejjebb vagy még inkább emeli,akkor még kevesebb frissen végzett diplomás fog itthon maradni.:D

Álom világ az,ahol csak a tudás számítana egy eredménynél...

2019. dec. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#7-es és #9-es totál átérzem, én sem akarom emiatt otthagyni, de tényleg lehetne karonként alacsonyabb az átlag, már egy 2.75 is tökéletes lenne....
2019. dec. 7. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!