Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit keresnek az oktatók a...

Mennyit keresnek az oktatók a Corvinuson?

Figyelt kérdés
Láttam egy kérdést, ahol többen azt írták, hogy már nettó 200 felett keres egy kezdő oktató a Corvinuson és a PhD hallgatók is 280 ezer Ft ösztöndíjat kapnak. Igaz ez? Honnan van erre pénze az egyetemnek?

2021. ápr. 27. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne rá pénze az egyetemnek? Rengeteg hallgatója van és az állami hely nem azt jelenti. hogy utánad nem kap pénzt, hanem hogy az állam fizeti neki helyetted a TANdíjat, amiből az oktatók, tanárok fizetése lesz. Ezen felül pályázatok, adományok stb stb.. rengeteg mindenből befolyik pénz egy egyetemen.
2021. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Semmi pénzt nem kap a Corvinus az államtól, amióta alapítványi fenntartású.

2021. ápr. 28. 03:35
 3/4 anonim ***** válasza:

De, az állami finanszírozási forma azt jelenti, hogy az állam fizeti a tandíjat helyetted, egyből az iskolának. Nem azt, hogy az egyetem állami.


Egy picit utána kéne nézni a dolgoknak. Ezt nem véletlenül hívják ösztöndíjnak, de nem neked folyósítják, hanem az egyetemnek. Az, hogy a Corvinus már nem állami csak abban nyilvánul meg, hogy az átlagosnál kb 100 ezer ft-al magasabbak a tandíjai mint bárhol máshol.


"A – állami ösztöndíjas képzés: a képzés jogszabályban meghatározott költségeit az állam viseli, a hallgatók pedig vállalják, hogy meghatározott időn belül oklevelet szereznek, majd ezt követően megfelelő ideig hazai jogviszonyt tartanak fenn. Ide tartozik a közszolgálati ösztöndíjas képzés is, amely a Nemzeti Közszolgálati Egyetem képzéseinek ösztöndíjas finanszírozási formája, illetve a Budapesti Corvinus Egyetemen a Corvinus Ösztöndíj. " Az állam viseli, tehát az állam fizeti helyetted.


[link]


Jelenleg kerekítve 5450 nappali hallgató és 1130 esti hallgatója van az egyetemnek. A képzéseik 400-750 ezer forint között mozognak félévenként, számoljunk átlaggal. Az 515 ezer forint félévente, ha ezt megszorozzuk a jelenlegi 6530 tanulóval, akkor kijön, hogy félévente 3 378 400 000, azaz 3 milliárd 378 millió 400 ezer forint folyik be az egyetemre. Hogy ne lenne pénzük havi nettó 200 ezres fizetésre?

2021. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem így van. A Corvinuson már nincs állami finanszírozás. Corvinus ösztöndíj van, amit az egyetem ad, nem az állam. Erre kapott 10% MOL és 10% Richter részvényt az egyetem, hogy ezt finanszírozza.


De még ha az állam is fizetné, egy év alatt lenne így 7,7 milliárd forint bevételük a tandíjból, az az összbevételük kevesebb, mint harmada lenne. Bő 22 milliárd forint az éves fenntartási keretük. A részvényplakett osztaléka is csak évi 12 milliárd forint. Honnan van a maradék 10 milliárd?

2021. ápr. 28. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!