Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják azt,hogy a...

Miért mondják azt,hogy a gyerekek azért nem akarnak menni iskolába menni,mert csak otthon lustulni akarnak?

Figyelt kérdés

Higyjéket el nekem,középiskolás vagyok,és unom ezt a kaki helyzetet,és szívesebben mennék suliba,mint hogy itthon üljek,mert nekem is elegem van hogy feladnak 20 db házit,és csinálhatom éjfélig..

És inkább mennék csócsózni a suliba minthogy egész nap játszak a gépen..

Meg persze hülyülni jobb mint kockulni



#Házi,iskola,Magyar oktatás,Magyar iskola
2021. máj. 1. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

"Miért mondják azt,hogy a gyerekek azért nem akarnak menni iskolába menni,mert csak otthon lustulni akarnak?"


Mert a tapasztalat ezt mutatja.

2021. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert amelyik gyerek nem akar iskolába menni, az valószínűleg nem a vírustól fél. Persze van, amelyik igen, de a többségük inkább nem.


Te viszont akarsz iskolába menni, úgyhogy ez a kijelentés nem rád vonatkozik.

2021. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Csak olvass vissza itt pár ilyen kérdést és rájössz. KB mindenki arra hivatkozik, hogy akkor majd 50 dolgozatot kell bent megírnia, meg utazni stb. Nyilván nem mindenki ilyen, de nagyon sokan. És jellemzően ők írják ki, hogy miért lesz iskola május 10-től.
2021. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Azzal hogy általánosítsz a kérdésedben azzal csak vitát uszítasz!


Nálunk rengeteg embernek ápoló/orvos a szülője, nagyszülője, rokona, stb... És hát amiket ők mesélnek az se túl pozitív. Ha Máj. 10.-én megyünk vissza az még rosszabb mivel addigra rengeteg fertőzött lesz pont mivel a teraszok kinyitása után 2 héttel már kimutathatók lesznek ezek a fertőzések is. Most még bárki mondhatja hogy: Áhh, csak 2000 fertőzött van, pedig közbe sokkal, több van (és lesz) de nem mutatható még ki.

2021. máj. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
4-es vagyok. Teljesen egyetértek a 3. válaszolóval. Minden nap 2 TZ, meg legalább 1 felelés az se túl biztató.
2021. máj. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

3: Azért ez nem feltétlenül a lustaság kategória... Szerintem bármelyik felnőtt ember is örül annak, ha a munkába járással töltött időt saját belátása szerint használhatja fel, szabadidőre, pihenésre. Ettől még a kötelezettségeit, feladatait elvégzi...

Az pedig, hogy mindenki egyszerre akar számonkérni a visszatérést követően, tényleg nem egy szokványos iskolai hétköznap. Tanár vagyok, de én nem tervezek számonkérést a május 10-i héten és utána is csak finoman...

2021. máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

mert akik ezt mondják, azok általánosítanak...

a normális iskolákban a legtöbb diák és tanár végzi rendesen a feladatát online oktatás alatt is

igaz lusta diákból mindenhol akad egy-kettő, de azok úgyis megbuknak jelenléti és online oktatás alatt is (tapasztalat)

annak pedig több oka is van, hogy miért nem szeretnének bemenni egy hónapra:

-a buszon tömeg van és nem kapok levegőt (főleg, hogy most beköszöntött a jó idő, ősz elején is szar volt :()

-kicsi a sulink is, ugyanúgy tömeg van :( 2 öltöző jut 3 osztályra némelyik napon

-oltva nem vagyok még, elvileg 10-én már kezdődik, lesznek diákok akik hiányozni fognak, mert mondjuk belázasodnak az oltás után

-1 hónapra felesleg bejárni, sokat úgyse tesz, vagy vesz el a tanévből, programok se lesznek már

-és valóban nem lesz kellemes a rengeteg dolgozat és felelés még egy szorgalmas gyereknek sem

2021. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis személyes vélemény :

Én nem szeretnék visszamenni az iskolába, megjegyzem nem lustaságból. Nekem bevált ez az online okatatásos dolog, szerintem jó, hogy a hétköznapokban is van időnk isoklán kívüli elfoglaltságokra, nem csak hétvégén. Nem kell feleslegesen ÓRÁKAT ülni kussban, fáradtan az olyan tanórákon mint ének, tanulásmódszertan, rajz, stb. Én személy szerint sokkal jobban be tudom osztani a teendőimet, mint mikor rendes oktatás van, összeszedettebb is vagyok.

És ha ezt a választ látja valaki, és eszébe jut valamilyen teljesen felesleges, negatív megjegyzés, az legalább olyan legyen, aki szintén ebben a szituációban van. Hiszen nem ez lenne az első alkalom, hogy egy idősebb korosztály leszólja a 'mai lusta fiatalokat' :))


17/L

2021. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!