Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/284 anonim ***** válasza:
87%
Plusz érdekesség, hogy az ingyenes internetet májusig meghosszabbították. Tudhatnak valamit
2021. máj. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/284 anonim ***** válasza:
77%

Én ehhez teljesen nem értek, de tudtommal minden 16 évesnek van ilyenkor orvosi vizsgálat, szóval nem hiszem, hogy van köze a vizsgálatnak a vakcina-dologhoz.


(És nem, nem tudni, hogy mire lehet számítani május 10-re, én mondjuk nem vagyok jós, hogy az ilyeneket megjósoljam)


17

2021. máj. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/284 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk nincs orvosi vizsgálat hiába múlt valaki 16 éves. Szerintem ez az éves rutin ellenőrzés súly, magasság stb.
2021. máj. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/284 anonim ***** válasza:
87%
(Hármas vagyok) Szerintem meg emiatt nem tehetik kötelezővé az oltást, mert tanulni mindenkinek joga van.
2021. máj. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/284 anonim ***** válasza:
18%
Ugye nem a 17 éves nyitás ellenes diák vagy?
2021. máj. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/284 A kérdező kommentje:

Oh, akkor valószínűleg ez tényleg csak egy rutin vizsgálat.


!5: Ajánlom neked a kérdésem elejét, ahol leszögeztem hogy nem vagyok iskolakerülő, és ajánlom neked a kérdésem végét, ahol “Egy 16 éves gimnazistaként” szignóztam le a kérdésemet. Melyik pontja nem világos neked a leirtakból?

2021. máj. 2. 08:04
 7/284 anonim ***** válasza:
11%
Köszönjük okoska
2021. máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/284 anonim ***** válasza:
82%
Rutin lesz az a vizsgálat. Pont azért kapják a Pfizert, mert állítólag az ilyen jolly joker, mindenkinek adható, kb bármilyen alapbetegsége van.
2021. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/284 anonim ***** válasza:
92%
Nekem van egy erős megérzésem hogy május 10én a kozepsulisok még nem fognak menni. Nem tudom miért
2021. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/284 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk azt én se értem, ha 1,5-2 hét mire van védettség, akkor április 30-án miért nem a 16-18 közöttieket pfizerezték be, hogy a május 10-es iskolanyitásra legyen védettség, miért akkor kezdik oltani őket.


Mire kialakulna a védettségük vége a tanévnek.

2021. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!