Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz április 19.-én? Mire...

Mi lesz április 19.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy nagyon sok ilyenfajta kérdés van már itt, de én szeretném kicsit kielemezni a dolgokat, és úgy feltenni a kérdést, nem csak úgy idebökni.


Mai cikk, 11 órával ezelőtt közölte az Index: "Befejezte a közoktatási intézmények fertőtlenítését a honvédség"

-Az óvodákban és általános iskolákban. A gimnáziumokban nem történt semmilyen fertőtlenítés. Ami ilyen szempontból őszintén mindegy is, mert gazdatest nélkül a vírus nem marad meg zárt helyeken. Az iskolák pedig be vannak zárva. Jó persze, vannak olyan pedáns tanárok, akik onnan tanítanak, vagy otthon nem tudják megtenni az online oktatást, de ezeket összefoglalva, még mindig hülyeség fertőtleníteni, amikor még 13 nap van a nyitásig.


A következő, amit mindenki kántál: vajon kialakulna-e addig immunitás a tanároknál? -Leszögezném: NEM!

És a tanárok még most is csak az elsőt kapták meg, a másodikat nem fogják addig megkapni, legalábbis nagy része nem nagyon. És akkor még ott vannak azok a tanárok, akik nem vették fel az oltást.

Ugye az mindenkinek tiszta, hogy az oltás után, ugyanúgy vírus hordozó vagy, csak neked nem lesz komolyabb egészségügyi problémád. Gondolva itt a szövődményekre, vagy az AtraZeneca esetében a vérrögökre. A gyerekek, és a szülők nagyon nagy része sem lesz beoltva. Ha kinyitnak az iskolák, készülhetünk is a negyedik hullámra.


Eddig 4 oktatási szervezet, kérte a kormányt hogy ebben a tanévben már hagyjuk az iskolát. Vajon érdekelni fogja a kormányunkat, azoknak a szava, akik a legjobban számítanak? Akik majd bejárnak minket tanítani, és kiteszik magukat a fertőzésnek. Hogy hazaviszik és a saját családjukat is megfertőzik.

Megígértem magamnak, hogy nem fogok elkezdeni politizálni, de nem érdekli a kormányt az emberek mondandója. És amikor Orbán Viktor és kormánya eljut április 16.-a péntekre, amikor megerősítik a döntést, akkor vajon a saját érdekei fogják vezényelni, vagy az oktatásban dolgozóké?


Mindenképpen szeretném leszögezni, hogy nem vagyok virológus, és csak a hírekből tájékozódom, ami nem az M1-et, és az egyéb kormány által befogott híroldalakat jelenti.


Szóval aki esetleg ténylegesen képes érthető választ írni a fentiekben leírtakkal kapcsolatban, annak nagyon szívesen várom a véleményét, és érdeklődően olvasom majd sorait.


-Egy 16 éves gimnazista



2021. ápr. 6. 22:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/133 anonim ***** válasza:
21%
Tuti, hogy kinyitnak
2021. ápr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/133 anonim ***** válasza:
99%

Nagy felelőtlenség lenne épp most kinyitni. Annyira szeretné a kormány hogy hagyományos érettségi legyen, mégis csak ront a helyzeten. Most fogok érettségizni, és nyilvánvaló hogy abban a pár napban nem fogjuk megváltani a világot.. Még annak az esélye is megvan hogy valaki megfertőződik és mehet az egész osztály karanténba, ami így pont a vizsgák előtt nem lenne túl bíztató. Semmit nem hallani érettségiről és ez a bizonytalanság már kikészít minket. Bárki bármit mond, 1 évi otthonlét után már egyszerűen a tanulás is nehezen megy, az élettől is elment a kedvem. 11.-be csak leakartuk tudni azt az évet, még órákat sem tartottak a tanárok.


Borzasztó hogy a kormány ennyire nem törődik a diákok,tanárok, iskolák véleményével. 1 hónappal az érettségi előtt vagyunk. Legalább azt mondanák meg hogy biztos lesz e szóbeli, vagy ne is készüljünk rá. Azért az a -120 tétel sem mindegy..

2021. ápr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/133 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy nagyon érdekes eset és én is gyanítom amint visszamegyünk, ha nem is rögtön akkor 2 hét múlva 10-20 ezer fertőzött lehet, és aktívan stagnál a 200-300 halott is naponta majd mint mostanában. Bár mivel nincs az országban demokrácia nem igazán fogunk tudni mit tenni mi, mint nép, de ha meg igen akkor pedig nagy szerencsénk van. Reméljük minél hamarabb ki fog derülni, ha vissza is megyünk az is lehetséges, hogy a nagy számok hatására vissza is megyünk. (Ez az én elméletem/véleményem.)
2021. ápr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/133 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem egészségügyi szempontból nagyon kockázatos lenne kinyitni az iskolákat ezért nem hiszem hogy kifogják. De ha mégis megteszik akkor az nagy felelőtlenség lenne.
2021. ápr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/133 anonim ***** válasza:
90%
mit vártok egy ilyen kormánytól?
2021. ápr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/133 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3,4,5-nek a választ:)


6: “Mit várunk egy ilyen kormánytól?”

Az országunk megérdemli azt, hogy diktatúrában éljünk... Nagyon sok a buta ember, akiket ahogy Jakab Péter szokta ábrázolni a Parlamentben: egy zsák krumpliért meg lehet venni a szavazatát. Ezeket az embereket irányítani kell, és nem szabad megengedni hogy megértsék, mégis mi miért van. Az az igazság, hogy Oroszországban is pont így építette fel Putin a diktatúrát, és Magyarországon is ez lesz. Nem érdemlik meg az országban élő (tisztelet a kivételnek) emberek, hogy komolyabb ügyekben szavazhassanak.

De a politizálás más téma, szóval igen. Igazad van...

2021. ápr. 7. 08:12
 7/133 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen egyetértek veled kérdező, a kormány kommunikációja siralmas. Az pedig még inkább, hogy kockára teszi az emberek életét öntörvényűen.

Egyébként milyen érdekes, hogy Müller Cecília sem áll ki az emberek védelme érdekében hanem hallgat. Mostanában nem szoktam tőle hallani, hogy nem tartja jó ötletnek a nyitást. Igaz azt se, hogy jó ötletnek tartja. Pedig az ő szava többet érne mint bármelyik független orvosé, virológusé, csak ugye ilyenkor derül ki, hogy kamukráciában élünk.

2021. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/133 A kérdező kommentje:
Müller Cecília egy ugyanolyan báb, mint Győrfi Pál. Azt hirdetik amit kérnek Tőlük, vagy jópénzért, vagy majd később előléptetésért, vagy kitüntetésért. Ilyenek. Cilikénél azért néha kibuggyan az igazság, mert szegényke kicsit öreg, és néha elfelejti hogy mégis mit kell mondania, és kijön az igazság.
2021. ápr. 7. 09:25
 9/133 anonim válasza:
100%

Ha engem kérdezel, én azzal nyugtatom magaom hogy nem fogunk nyitni. Franciaországban és az USA-ban is azt csinálták hogy a hülyék hőbörögtek hogy mostmár mwnni akarnak, a kormány pedig csak igérgette. Egyértelműen az iskolák a legnagyobb gócpontok.

Az iskolában nem működik a m² alapú elgondolás. Sokan mondják, az iskolák miatt jött el a harmadik hullám. Szerintem az általánosok, kinyitnak, de mi maradunk a seggünkön. Bár ott is sok az idős tanár...

Én nem akarom hogy hazahozzak valami mutánst a számomra sokaknál fontosabb nagyszüleimnek, vagy más tokonomnak. Engem a nagyszüleim neveltek, nem úgy akarom meghálálni hogy a sírba teszem őket.



18 éves szakközépiskolás

2021. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/133 A kérdező kommentje:

Igazad van, 10-es. Erre a négyzetméteres dologra nem is gondoltam. Én is inkább az általános iskolák nyitását gondolom, mert a cikk szerint is ott fertőtlenítettek, ahogy írtam is: mindhiába.

Csak ugye neked, mivel feltételezem végzős vagy, vagyis lesz 5. éved szakmai szempontjából, de az érettségi lehet hogy téged is érint. Vajon azzal mi lesz. Mondjuk az még a nyitásnál is nagyobb kérdés, és engem elsősként nem érint, de az is egy érdekes téma.

2021. ápr. 7. 09:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!