Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME VIK tényleg olyan szívatós...

BME VIK tényleg olyan szívatós, mint amennyire azt mondják?

Figyelt kérdés

Gondolkozom, hogy ÓE-re vagy BME-re menjek (mérnökinfó): ÓE mellett szól az, hogy már elkezdhetnék dolgozni hamarabb, míg a BME mellett erre nem lesz lehetőségem, ahogy hallottam. Nem vagyok lángész, így nem tudom, hogy a BME-t mennyire bírnám, még ha szorgalmas is vagyok.


Tényleg ennyire szívatós a BME még mindig? Régen tudom, hogy az volt, de esetleg azóta nem változtak a dolgok? Mekkora a szakadék a BME és ÓE között és ez mennyit fog jelenteni a későbbiekben munkahelyen stb.?



2021. máj. 2. 10:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, mi a távolabbi célod. Ha kifejezetten csak szoftverfejlesztő akarsz lenni, például Java vagy C# programozó, ERP rendszereket akarsz fejleszteni, vagy asztali alkalmazásokat, mobil appot, weblapokat stb. akkor teljesen mindegy, hogy hova jársz, sőt minél könnyebb egyetemre jársz, annál többet tudsz otthon hobbi projekteket csinálni, gyakornokoskodni stb. Mehet az óbudai, pannon, gdf akármi.


Ha viszont kifejezetten élvonalbeli mérnök akarsz lenni, akkor érdemesebb a legerősebb elérhető képzést megcélozni, mivel nincs ingyen ebéd. A BME VIK olyan szivatós, mint amilyen, de ezzel együtt jobb is leszel tőle valamivel.


Azt azért jegyezzük meg, hogy a BME is középsz@rnak számít még a térségben is (ahol a TUM München, ETH Zürich stb. számít vezető egyetemnek), tehát igazából ha nagyon jót akarsz magadnak, akkor megpróbálsz kijutni a fenti kettőre vagy legalább valamilyen jobb nyugati egyetemre, legalább Erasmusra vagy mesterszakra. Minden ilyen típusú ambícióhoz az erősebb egyetem ad jobb alapot.


Egyébként ha kifejezetten computer science-t akarsz tanulni, és nem akarod magad mérnöki típusú tárgyakkal szivatni, akkor az elte programtervező informatikus szakot nézegesd inkább, vagy kezdetnek csak egy sima matek szakot. Nem kell ezekhez sem lángésznek lenni, a szorgalom a siker 95%-a.

2021. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%

A szakadék hatalmas, aki nem bírja a BME iramát, megy ÓE-re.


Szivatás nincsen, de ha nem tanulsz óráról órára, ha nem adod le a laborokat minden héten, nem fogják elnézni, és megbuktatnak nyugodt szívvel.


A BME-s diplomának sokkal nagyobb presztízse van, bár a mérnökinformatikus nagy hiányszakma, így elhelyezkedéssel gond biztosan nem lesz, de arra lehet számítani, hogy BME-s diplomával hamarabb felvesznek ugyanoda.


BME-n nem lesz idő minden nap bulizni, csütörtök a party-nap, a többi napon tanulni kell, mert különben megbuksz.


Ha nincs nagy munkabírásod ne gyere a BME-re. Viszont ha szorgalmas vagy, nagyon jó lesz! 😁


A fizika, matek, infó mérnökinfón nagyon kell, ezekkel szeretik is szórni a népet.


Üdv: Egy BME-s

2021. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak voltak!
2021. máj. 2. 12:00
 4/28 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy a valósághoz hozzátartozik, amit rosszul írtak, hogy a térségben, illetve európai szinten is a BME viszonylag jó egyetemnek számít. Főleg a VIK-es része.
2021. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%
4. Én is szeretném ezt gondolni, de sajnos sem a rangsorok nem ezt sugallják, sem a külföldiek nem gondolják ezt rólunk. A BME az "elmegy" kategória, gyengébb akár egy Prágai egyetemnél is. Az innen kikerülő szakemberek sem kiemelkedően jók. Szeretném az ellenkezőjét hinni, de a realitással való szembesülés a fejlődés első szükséges állomása.
2021. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
20%

#5

A BME világrangsorokon kb. 1000. körül van, a világon több, mint 20 ezer egyetem van. Ez a több 5% kb.


A másik, hogy a magyar egyetemek közül pl. kiemelkedőnek tartják a SOTE-t, amit ha igaznak veszünk, akkor a BME is az.

Pl. 2020-as QS rangsoron a SOTE saját területén 295. lett, és pont ezen a helyen végzett a BME is a saját területén.

Amúgy eléggé egyszinten vannak világviszonylatban, mivel 2010-ben a SOTE 272. lett saját területén, míg a BME 273.


Akárhogy nézzük, a BME tagadhatatlanul jó egyetem. És ez tény.

2021. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondta, hogy nem jó egyetem. Csak külföldön nem ismerik. Külföldről nézve akár továbbtanulásban, akár munkahelyre pályázva, teljesen mindegy, hogy a BME-re vagy az óbudaira jártál-e, ugyanaz.
2021. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

"Senki nem mondta, hogy nem jó egyetem"

De:

"Azt azért jegyezzük meg, hogy a BME is középsz@rnak számít még a térségben is"


És amúgy nem ugyanaz, a BME ismertebb és nagyobb presztízsű.

2021. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
49%

A BME-t a 26. oldalon (! nem helyen! oldalon!) találod meg a 601-800 ligában a műszaki egyetemek rangsorában. [link]


Hát erre sok mindent lehet mondani, csak nem azt, hogy "kiemelkedő". Ez még csak nem is középmezőny (100-300 hely), hanem kifejezetten low ranking. Nincs ezzel baj, csak tényleg érdemes a (nemzeti, egyéni stb.) büszkeséget félretenni egy kis realitásérzékkel közelíteni a témához.

2021. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%
Ui: a SOTE számára sértés a BME-vel egy lapon emlegetni. A SOTE tényleg egy nagyon jó egyetem, ezért is van tele német diákokkal. Te hány német diákkal találkoztál a BME-n?
2021. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!