Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudósok szerint tízszer...

A tudósok szerint tízszer annyi galaxis van a (belátható) Univerzumban, mint amennyiről eddig fogalmuk volt. Lehet, hogy létezik földönkívüli élet?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket erről. Eddig 100- 200 milliárd galaxisról volt tudomásuk a tudósoknak, most már legalább 1000 milliárd (vagy 2000 milliárd) galaxis lehet a belátható Univerzumban.

Elgondolkodtam azon, hogy ha ilyen sok a galaxis, akkor mégsem vagyunk egyedül. Mert bár a tudósok nem tudnak földönkívüli életről, de ilyen nagy számok (ezer milliárd!!!) esetén egyszerűen muszáj lennie földönkívüli életnek.

Ti mit gondoltok erről?



2018. ápr. 15. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj.

Mitől lenne az?

Csak nagyon valószínű.

2018. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Itt vannak a föld körül, megfigyelnek. Néhányan közülük a földön is élnek.
2018. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert 200 milliárd galaxisnál ez az érv még nem működik, de 1000 milliárdnál már igen? Nem győztél meg.
2018. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, hogy van. De könnyen lehet, hogy soha nem tudjuk meg, hogy élnek baktérimuok a világegyetem túlsó felének egy eldugott szegletében.
2018. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Kapaszkodj. Fingunk sincs mi van vagy nincs ott kint mert akkora méretek és számok játszanak amikhez kevesek vagyunk. Felesleges ezen rágódni hidd el. Ha van még élet és pacsizni akar akkor pacsizni fog de ha nem akkor nem. Lehet minden galaxisban van egy ilyen golyó aminek a lakói pont ezen agyalnak.
2018. ápr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A galaxisok összeszámolásának pontossága nagyban függ a méréstechnikától (nem a teleszkóppal számolják össze, hanem annak segítségével előállított kép - folt - számítástechnikai elemzésével.

Az élet megjelenésének lehetősége alapvetően azon múlik, hogy egy adott bolygó bizonyos fizikai állapottal rendelkezik-e.

Kétségtelen, minél nagyobb számban fordulnak elő galxisok, annál valószínűbb, hogy akad ilyen bolygó. De a valószínűség nem bizonyosság, tehát a jelen pillanatban azt állíthatjuk: nem tudjuk, van e földön kívüli élet.

Csak még a nagyságrendekhez. Az ezer milliárd galaxisból egy darab a tejútrendszer. Abban is van pár ezer naprendszer. A miénk 9 (10) bolygót tartalmaz, ebből elvileg kettő alkalmas valamennyire, a harmadik csak speciális organizmusokig bezárólag.

2018. ápr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
80%

Én is arra hajlok, hogy, mivel tudjuk, hogy minimum egyszer már létrejött élet, ilyen számok és lehetőség-paletta mellett inkább az lenne a hihetetlen, ha CSAK nálunk jött volna létre.

Én speciel nagyon várom az Európa és a Titán holdak kutatását, ha ott kerül elő bármilyen, a legkezdetlegesebb élet is, ami egyértelműen NEM közös származású a földivel, akkor biztos, hogy az univerzum "hemzseg" az élettől.

A világegyetem méreteihez képest két ilyen közeli találat arra utalna, hogy nagyon gyakorinak kell lennie, megfelelő körülmények közt mondhatni törvényszerűnek kell lennie az élet létrejöttének.


Én ezt sokkal valószínűbbnek tartom, mint hogy egyedül vagyunk.

2018. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Orulhetsz neki, de valoszinuleg sosem fogjuk tudni felvenni veluk a kapcsolatot ahatalmas tavolsagok miatt. Hiaba van olyan nagyon sok galaxis.
2018. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az antropikus elvnek megfelelően amíg mi magunk vagyunk az egyetlen ismert élet, egyáltalán nem áll módunkban annak előfordulási gyakoriságáról érdemben becsléseket készíteni.

Lehet, hogy galaxisonként van száz civilizáció, de lehet, hogy csak száz Univerzumonként van egyetlenegy. A Drake-formulának is ez a "hibája", az élet kialakulásának a valószínűsége ismeretlen számunkra, a teljes mintavételezési tartományunk egyetlenegy darab egységből áll.

Van egy zsákban 1000 (vagy ezer milliárd) golyó, te egyetlenegyet húzhatsz ki. Tegyük fel, hogy az piros. Most saccolj, hogy hány piros golyó lehet a zsákban! Lehet, hogy az az egyetlen piros, amit kihúztál, de az is lehet, hogy az összes az. Nem állapítható meg.

2018. ápr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12%

Az a helyzet, hogy egyszer igazán dőzsöltem, és vettem TÍZ lottót. De azzal tízzel sem nyertem. Egy nagyon pici esélyt hiába tízszerezek meg, nem lesz reális esély belőle.

Mit érünk azzal, hogy tízszer annyi galaxis van? Tízszer annyi az esélye a Földön kívüli életnek? Tízszer nagyon pici is még mindig nagyon pici. Semmit nem nyertünk vele.

Mint én a lottóval...

2018. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!