Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elvégeztem a szakot de egy...

Elvégeztem a szakot de egy tárgyból megbuktam, visszakapom az állami féléveim?

Figyelt kérdés
Ilyenkor ha elkezdenék egy másik szakot, ezt pedig megszüntetném, befejezve hagynám, akkor az elköltött állami félévek felét kell kifizetni?
2021. máj. 4. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz befejezés alatt? Akkor számít befejezettnek, ha megvan a szakdolgozat, államvizsga, és a diplomaosztó. Az állami féléveket semmiképpen nem kapod vissza. Ha nem szerzel diplomát a képzési idő 1,5-szerese alatt, akkor mindent vissza kell fizess.


Nm lenne egyszerűbb teljesíteni még azt az egy tárgyat és lediplomázni mint valami teljesen újat kezdeni?

2021. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom teljesíteni a tárgyat. 7x buktam meg belőle, és nem erre vonatkozik a kérdés. Amikor elkezdtem az egyetemet, volt olyan ismerősöm aki abbahagyta egy év után, neki a felét kellett visszafizetnie mert félbehagyta a szakot. Ha most én is félbehagyom akkor csak a felét kell kifizetnem?
2021. máj. 4. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Az egészet ki kell fizetned. A helyedben tanulnék. Sokat.
2021. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az csak az első év után van. Ha alapképzés első féléve után hagyod ott, akkor nem kell fizetni, az osztatlan mestert pedig a 2. félévig. Ha ezt túlléped, akkor mindent vissza kell fizess.
2021. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha kettő vagy több aktív állami ösztöndíjas félév igénybevételét követően szűnik meg a hallgatói jogviszonyotok, visszafizetési kötelezettségetek lesz (kivéve, ha a megszűnéshez képest egy éven belül új képzést kezdtek el).


ezt írja az eduline. Én szívesen kifizetem a szakomat ha a következőt így államilag támogatottan végezhetem.

2021. máj. 4. 18:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként fogorvosiról van szó és tényleg nem tudom befejezni.
2021. máj. 4. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy kifizeted nem "szabadítod fel" az állami féléveidet, tehát ha vissza kell fizetned, attól még elhasználtnak tekintik, nem kapod vissza őket.
2021. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell fizetned, amit lejártál és nem lesz több állami féléved.

És tényleg be kell fejezni, mert az egész megy a kukába. Nincs olyan, hogy 1 tárgyon bukik egy diploma. Össze kell szedned magad és csinálni!

2021. máj. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!