Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha képes vagyok annyi felvétel...

Ha képes vagyok annyi felvételi pontot szerezni, hogy a budapesti Corvinus Egyetem állami finanszírozású képzésére bejussak, akkor érdemes oda jelentkeznem?

Figyelt kérdés

2021. márc. 17. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Inkább, mint az önköltségesre.

Vagy magát az egyetemet kérdezed? Az tökmindegy. Mindenhol ugyanolyan "színvonalas" az oktatás. Addig lesz igaz az ott tanult tudás, amíg ki nem megy az ember dolgozni, és rá nem jön hogy szarhoz sem ért. Ez mindenhol így van.

2021. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen egyetértek az előzővel. Rajtad múlik és az általad befektetett időn, energián, hogy mennyit fogsz tudni egyetem végére, nem az iskolán.

Aztán elhelyezkedsz, és rájössz, hogy semmihez sem értesz, csomó tapasztalatot kell összegyűjtened, és ha össze tudod jól boronálni az elméleti tudásoddal, akkor talán egyszer jó szakember leszel.

2021. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Megéri, igen. Ha a legjobbat akarod, válassz olyan szakot, amely kizárólag nappali tagozaton indul, és esetleg csak a Corvinuson, később komoly versenyelőnybe kerülhetsz. A legjobbak a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, illetve az alkalmazott közgazdaságtan (ebben a sorrendben), vagy utóbbi után a biztosítási és pénzügyi matematika MSc (bár matematika alapképzéssel sokkal nagyobb esélyed van elvégezni).
2021. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes. Nem szeretnék vitatkozni, hogy a képzés melyik egyetemen színvonalasabb, de a Corvinusra már azért is érdemes jelentkezni, mert rengeteg diákszervezet működik az egyetemen, és ezekben rengeteg szakmai tapasztalatot tudsz szerezni már az egyetemi éveid alatt, ami nagyon nagy előny lesz később. Végső soron nem az fog számítani, hogy milyen diplomát szereztél, hanem az egyetemi éveid alatt milyen pluszt csináltál, amivel kitűnsz a tömegből.
2021. márc. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!