Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan lehetőség, hogy...

Van olyan lehetőség, hogy érettségi vizsgát tegyek, a képzés kihagyásával? Ha van ilyen lehetőség, akkor továbbtanulás miatt lehet-e emeltetni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy például egy különbözeti vizsgával megoldható-e ez? Vagy ez iskolafüggő?


Rólam annyit, hogy 22 éves, férfi vagyok. 3 éve aktív dolgozó, szakmával a kézben.



2021. máj. 5. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést, de ha jól értelmezem, érettségi vizsgát csak az tehet, aki rendelkezik középiskolai év végi jegyekkel.

Szerintem talán felnőttképzésben lehet megoldjak ezt úgy, hogy na akkor mégsem kell 4 évet járni, csak mondjuk 2-t (most csak mondtam valamit), utána vizsgát tesznek a négy éves anyagból, amit ugye a két évbe így belesűrítenek és aztán érettségire bocsáthatók.

Érettségit nem tehetsz csak úgy nyolc általánossal. (Mi értelme lenne akkor a középiskoláknak? :) )

2021. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan viszont van, hogy ha már rendelkezel érettségivel, akkor utána már abból a tárgyból és annyiszor érettségizel, amennyiszer kedved tartja (meg amennyire a pénztárcád bírja, hisz onnantól már fizetős).
2021. máj. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#1 Szakmával rendelkezek. Találtam olyan képzést, ami 1 éves, és szakmára épül, egy különbözeti segédletével. Valószínű, hogy ezt fogom választani.


A kérdés pedig az volt, hogy ki lehet-e kerülni ezt? (A képzést.) Mivel a tudásom úgy hiszem megvan ahhoz, hogy letegyem az érettségit. (Eddig magánéleti problémák miatt nem sikerült.)

2021. máj. 6. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!