Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezon huzos jogot tanulni?...

Levelezon huzos jogot tanulni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Még nappalin is elég húzós a jogászképzés. A sikertelen vizsgák tömege miatt a levelezősök között fehér holló, aki 5 év alatt elvégzi. Inkább 6-7 évvel számolj. S persze sokan fel is adják pár év után. Ezért alapvetően csak akkor ajánlom, hogy belevágj, ha rugalmas munkahelyed van, és viszonylag könnyen, gyorsan tanulsz nagy mennyiségű lexikális anyagot. Abban ne is reménykedj, hogy esténként és hétvégeken tudsz annyit tanulni a vizsgaidőszakban, hogy az elég lesz; s a legtöbb munkahelyen nem tudsz évente annyi szabadságot sem kivenni, amennyi két vizsgaidőszak sikeres teljesítéséhez kellene. Még a nappalisok, akik nem kell dolgozzanak mellette, is gyakran időzavarba kerülnek, nem tudnak minden vizsgát letenni, és elcsúsznak emiatt 1-2 évvel.
2021. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

18 vagyok, csak sajnos az erettsegim nem ugy sikerult ahogy vartam, ezert nappalira nem hinnem hogy felvennenek.

Csak reszmunkaidos allast keresnek.

2021. máj. 8. 18:16
 3/3 anonim ***** válasza:
#2: Ha állami (nem fizetős) jogász képzésre szeretnél bejutni, akkor ugyanarra az egyetemre levelezőn általában még magasabbak a bejutási ponthatárok minden egyetemen, mint nappalin. Most utánanéztem, és az összes hazai egyetemet tekintve, egyetemtől függően állami képzésre tavaly levelezőn 424-471 pont kellett a bejutáshoz, míg nappalin volt, ahova 387 pont is elég volt. Ha viszont hajlandó vagy tandíjat fizetni, akkor 300 pont körüli eredmény is elég lehet, levelezőn és nappalin egyaránt. Gondolom, azt tervezed, hogy Diákhitel2-vel fedezed az önköltséget. Én a helyedben (ha anyagilag meg tudod engedni magadnak) még megfontolnám (sorrendmódosítással) valamelyik nappali képzést, mert úgy jóval nagyobb eséllyel tudod 5 év alatt elvégezni, így időt nyersz, hamarabb kezdheted visszatörleszteni a diákhitelt, s hamarabb szabadulsz meg ettől az anyagi tehertől.
2021. máj. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!