Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-ÁJK levelező jogász...

Az ELTE-ÁJK levelező jogász szak a gyakorlatban hogy néz ki?

Figyelt kérdés

A felvi.hu-n annyit találtam, hogy "A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira tömbösítve, legfeljebb kéthetente munkanapokon, vagy a heti pihenőnapon kerül sor. Ennek megfelelően az adott szakon a képzés gyakorisága: kéthetente pénteken és szombaton."

Akkor a gyakorlatban ezt úgy kell elképzelni, hogy kéthetente pl. csütörtök este felmegyek Budapestre (vidéken, megyeszékhelyen élek), és szombat este hazajövök?

Bocsi a hülye kérdésért, de ezek a tájékoztatók eléggé általánosságokban beszélnek, és érdekelne olyannak a tapasztalata, aki már átélte ezt.

Köszönöm!



2021. máj. 9. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez pontosan azt jelenti amit leírtál. Pénteken és szombaton van végig órád, aztán 2 hétig nincs. Rengeteget kell itthon, egyedül tanulni és hozzátenni, mert egy nappalishoz képest az anyag töredék részét adják le a tanárok (nyilván 10 napot nem lehet 2-be besűríteni).
2021. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Àltalàban ez ùgy nèz ki , hogy pènteken kb 2töl vagy 4töl este 8ig kb van óràd (ezek azok amik nem annyira “fontosak”, ès van olyan amiböl pl csak 2 óràd lesz a fèlèvben), szombaton meg àltalàban reggel 8tól kb este 6ig vannak óràk , 1 8tól 1 ig pàr szünettel, majd 1töl 6ig megint pàr szünettel, ès ez van 2 hetente.

De ìgy sokkal többet kell energiàt otthon belefektetni, azèrt nappalin sem sètagalopp , levelezön meg aztàn vègkèpp nem , azèrt erre oda kel figyelni.


Igaz nem jogàsz szakon vagyok levelezön az ELTEn , a konkrèt kèpzèsröl nincsenek adataim, mást tanulok ùgy, de nàlunk ìgy müködik ahogy fentebb ìrtam. :)


De esetleg ha szeretnèd meg tudom nèzni, hogy a levelezösöknek , a 2.fèlèvben hogy voltak/vannak óràik, hogy tudj kalkulàlni :)

2021. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. máj. 12. 09:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kéthetente járunk be szombaton. Kb 9-től fél 4-ig. Általában ebben az időben 4 óra szokott lenni, ami szeminárium. Előre kiküldik az anyagot rendesen leadva Panopto videókon, de tesz hozzá sokat az óra is, ahol lehet kérdezni. Nem muszáj bejárni, mert Teamsen is online közvetítik igazából, így otthonról is tudod követni.
2021. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!