Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Körülbelül hány pontra számíto...

Körülbelül hány pontra számítotok idén?

Figyelt kérdés
Most, hogy a főtantárgyak már lementek szerintetek mennyi pontra számíthattok? Emelkedni vagy stagnálni fognak a ponthatárok a tavalyiakhoz képest

2021. máj. 9. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Milyen szakon? Orvosin nem oszt nem szoroz nagyon h milyen lett a matek meg a töri...
2021. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ha csak a teljesítményt nézzük, az alapján lejjebb megy a ponthatár. Az angol-, németérettségit átlagosnak mondták, a magyarérettségit könnyűnek (de ez számít a legkevesebb helyre), a középszíntű matekot különösen nehéznek, a törit nehéznek. (Ezt mind a közép-, mind az emelt szintű érettségikre írtam.) Én legalábbis ezeket olvastam Eduline-on, ismerőseim ezt mondták. Fontos azt is figyelembe venni, hogy az utolsó tanév online volt, tavaly tavasszal eltörölték az előrehozott érettségiket.


Viszont figyelembe kell venni azt is, hogy idén többen jelentkeztek, de ez nem minden szakot érint, emellett sok helyen idén több helyet hirdettek meg.


Idén meghirdetett helyek száma: [link]


Tavaly meghirdetett helyek száma: [link]


Idén jelentkezők száma: [link]


Tavaly jelentkezettek száma: [link]

2021. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Már kiválthatták elég sok egyetemen az emelt értettségit azok, akiknek van egy FOSZK-os oklevele (ennek nagyon örültem, remélem jövőre is így lesz). Nekem is van egy ilyen oklevelem, aminek ötös a jegye. Ennek függvényében, aki a FOSZK képzést is komolyan vette és ügyesen levizsgázott, jó jeggyel és így jelentkezett felsőoktatásba, akkor várhatólag emelkednek a ponthatárok.


Csak az a kérdés, hogy mennyien jelentkeztek egyetemekre/fősulikra és milyenek lettek az érettségi eredmények... Tudom, az előző felvételi szezonban lentebb voltak a ponthatárok. Viszont nem tudni, mennyire dobja/dobta meg a jelentkezések számát az a tény, amit fentebb írtam (és ugye nem tudni, kinek hogy sikerültek az oklevelei...).


Mindenesetre bizakodó vagyok a 2022-es felvételivel kapcsolatban :)

2021. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nagyon remélem, hogy anglisztikán stagnálni fog
2021. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!