Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus diploma...

Mérnökinformatikus diploma 5-6 év alatt. Számít ez a munkáltatónak? Nagyon gáz?

Figyelt kérdés

3,5 éves a képzés, viszont a második félévétől elkezdtem gyakornokoskodni, ma már főállásban dolgozom a nappali egyetem mellett.Jelenleg van 4 év munkatapasztalatom, mire végzek lesz vagy 5-5,5. Egyszerűen nem tudok annyit készülni az órákra amennyit kellene, ezért nem sikerült sok minden elsőre.

Ez fog érdekelni valakit a későbbiekben?

Valaki csinálta már így az egyetemet itt meg rövidebb idő alatt? Én vagyok szerencsétlen?



2021. máj. 9. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egészen más, ha főállásban dolgozol és azért végzed el sok csúszással az egyetemet. A munkáltatóknak lehet, többet fog érni a 4 év munkatapasztalat, mint az, hogy csúsztál két évet. Ha most mondjuk Android-fejlesztőként dolgozol, és egy másik Android-fejlesztői helyet pályázol meg, akkor nem lesz ezzel gond. Ha viszont váltanál más területre, akkor könnyen lehet, hogy hátrányban leszel azzal szemben, aki csak részmunkaidőben dolgozott, de időben befejezte az egyetemet.


Én személy szerint nem tartom ezt jó útnak: már nagyon korán "beszűkülsz" arra a területre, amin dolgozol, nem sajátítod el megfelelően más részterületek alapjait, így nehezebb lesz váltanod és fejlődnöd a későbbiekben, gyakorlatilag magad előtt zársz be ajtókat. Ne érts félre, nem ítéllek el, nyilván vannak olyan élethelyzetek, amikor fontosabb a jól fizető munka, illetve az is lehet, hogy megtaláltad a számodra legmegfelelőbb szakterületet, de sajnos gyakran előfordul, hogy az ilyen esetekben sokan a saját jövőjüket adják fel.

2021. máj. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vodafonelive ***** válasza:
31%
Jól tetted és nem vagy az. Volt osztálytársam sokkal több idő után végezte el, nyolc(!) év kellett a BME-hez, hogy utolsó tárgyánál kibukott -> újrafelvételizett -> elvégezte azt az 1 tárgyat (plusz az újakat mert új tantervbe került) -> államvizsgázott, azóta 1 éve lassan munkanélküli, nem dolgozik, nem is jelentkezik, eltartják. Te nem ilyen vagy, úgyhogy jól nyomod, kitartást, mindent bele! Úgy is el fogod végezni, a munkatapasztalat többet ér, mint a here-vere! 😊
2021. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a munkatapasztalat többet ér ezen a területen. A másik, hogy senkit nem érdekel mennyi idő alatt végeztél, ha jó vagy és még diplomád is van. A cég a szakértelmedből profitál, nem abból, hogy mennyi idő alatt és hogyan szerezted meg azt.
2021. máj. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!