Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire hátrány ha keresztény...

Mennyire hátrány ha keresztény gimnáziumba megy valaki ha nincs megkeresztelve, és nem tud sokat a Bibliáról?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem elvárás.
2021. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Mondjad hogy Te pogany vagy.
2021. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
A legtöbb egyházi gimiben ha van szóbelije, ott jelen lesz egy Bibliai szöveg mondjuk, amiről te nem tudsz majd valami sokat, emiatt kaphatsz kevesebb pontot. Én olvastam már olyat is, hogy szóbelin pontot ért, ha keresztény vagy. Ha ettől függetlenül felvesznek, akkor kötelező hittan, templomba járás szokott lenni, ami számodra nagyon unalmas lesz, ettől függetlenül nem adhatsz neki szót majd (legalábbis én nem tenném, azért mégiscsak...). Az, hogy a tanárok hogyan bánnak majd veled, függ attól, hogy hány százaléka a sulinak nem keresztény. Ha nagy (mondjuk 40%) akkor kb tuti, hogy nem fogja a tanárokat érdekelni, hogy te sem vagy az. De hallottam már olyan, ahol szivatták az ateista gyereket, csak hogy átiratkozzon, mert nem tetszett egyes tanároknak, hogy nem katolikus. Kitartást azért.
2021. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy unalmas lenne a hittan. Amúgy nem vagyok ateista, csak nem vagyok megkeresztelve, ettől függetlenül érdekel a vallás, csak nem tanultam sosem róla.
2021. máj. 11. 06:21
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Már felvettek vagy csak jövőre szeretnél jelentkezni?
2021. máj. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Az ilyen keresztény gimikbe nem elvárás, hogy általánosban tnaulj hittant és vidd az arra kapott jegyet is a pontszámításban?
2021. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha érdekel a vallás, akkor már magadtól tuti, hogy tanultál valamennyit. Ha nem vagy megkeresztelve azt pótolhatod utólag. Ha valaki nem keresztény, de az akar lenni, akkor általában pozitívan fogadják a katolikusok, hisz nekik jó, ha minél többen vannak és ezzel valamennyire hirdetik az igét. Ha érdekel a vallás és hívő vagy/leszel, akkor menj nyugodtan
2021. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyáltalán nem hátrány. Annyi plusz lehet, hogy havonta esetleg misére/istentiszteletre kell egyszer menni. Emellett van általában hittan óra is. De választhatsz, hogy református, katolikus, esetleg evangélikus hittanra mész. Több ismerősöm is jár keresztény gimibe, nagyon szeretik. De minden az iskolától függ, meg a tanároktól. Mert ugyanúgy egy keresztény intézményben is kifoghatsz egy pár rossz tanárt, mint ahogy egy államiban.
2021. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam egy református gimnázium idei felvételi tájékoztatóját. A szóbeli vizsgán pontozták a jelentkező hittan és bibliaismereti tudását, a jelentkezéshez lelkészi ajánlást is csatolni kellett. Egy katolikus gimnázium felvételi tájékoztatójában kértek a felvételizőtől motivációs levelet, keresztlevél másolatot, továbbá plébánosi, lelkészi (nem iskolai hittanári) ajánlást. A motivációs levélben ki kellett térni a hitéleti gyakorlatra, hittan oktatásban való részvételre és az egyházközségi hovatartozásra (amennyiben nincs meg kellett indokolni). A baptista fenntartású iskoláknál azonban nem kértek semmi ilyesmit.
2021. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Én idén kezdtem a gimit egy katolikus iskolában, voltak osztálytársaim, akik vagy nem voltak még megkeresztelve, vagy még nem voltak elsőáldozók. Igazából októberre az atya megkeresztelte azt, aki nem volt, és első áldozók is lettek.

Biblia téma, hát sokan vagyunk akik keveset olvasták, én is közéjük tartozom, de folyamatosan bővítem az ismereteimet. Nem lesz hátrány az, ha nem ismered, mert nem ez alapján fognak téged megítélni a tanárok. Én azért olvasom, mert keresztény vagyok, és hiszek abban, ami le van írva, de egyébként senkit sem zavar, ha nem.

Szóval ne félj ezektől a dolgoktól, egy normális egyházi suliban normálisan fogják kezelni a helyzetet.

2021. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!