Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet ebben a helyzetben...

Hogy lehet ebben a helyzetben katolikusnak megkeresztelkedni, ha elvileg kell járni tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék megkeresztelkedni (hitből, nem a papír miatt, és katolikusnak szeretnék mindenképpen, már régóta), viszont azt olvastam a katolikus keresztelők leírásánál, hogy mindenképpen járni kell valamilyen tanfolyamra (egy évig?)

Ebben a helyzetben nem lehet a tanfolyamot kihagyni, vagy esetleg tud valaki olyan lehetőségről, hogy online lehessen részt venni rajta? (Nagykorú vagyok.) Vagy hogy lehetne megoldani ezt?


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat!



2021. márc. 3. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Hittanra kell járnod - de hát ha katolikus szeretnél lenni, miért ne járnál...???


Vagy csak valami miatt papírt szeretnél...????

2021. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.

Nos Én nem ehhez a valláshoz tartozom, azonban Isten szavában az egyik keresztény elvárás, hogy az ember rendszeresen jár gyülekezetbe, ahol szellemi oktatásban részesül a testvéreivel együtt.

(Zsidók 10:25) 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

2021. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre itt nem fogsz választ kapni, mert itt senki se szervez ilyet. A leginkább célravezető az lenne, ha azon a plébánián érdeklődnél, ahol keresztelkedni szeretnél. Azt is el tudom képzelni, hogy van lehetőség online felkészülésre is.
2021. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Ha kifejezetten a katolikus vallást érzed közel magadhoz, akkor nyilván elmélyültél már benne annyira, hogy tudd, ők egy kicsit "merevek" ebből a szempontból. Szóval végig kell járni a felkészítőt, nincs kiskapu. Esetleg kis plébániákon próbálkozhatsz, elzárt falvakban, hátha...
2021. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk online van az összes csoport, így a felnőtt katekézis is, ami felnőtteket készít fel a bevezető szentségekre (keresztség, bérmálás, elsőáldozás).

Nagyobb plébánián kérdezz rá telefonon vagy e-mailben, hogy keresztségre szeretnél felkészülni, és mi most a mód erre.

2021. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, kérlek a kérdés leírását is olvasd el, mielőtt hozzászólsz. Abból kiderül a válasz a kérdésedre.


13:15-ös, te katolikus csoportnak vagy a tagja?

2021. márc. 3. 14:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"13:15-ös, te katolikus csoportnak vagy a tagja?"

Az információm onnan van, hogy ahova misére járok, ott a mise végén mindig hirdeti a plébános atya ezeket, illetve a hirdetésen is rajta van. Csoportba én nem járok, de ennek az az oka, hogy az ifjúságiból már kinőttem, a házasok csoportja lenne korosztályban megfelelő, de még nem vagyok házas... :D

2021. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem:DD És abban tudsz segíteni nekem, hogy erre hol tudok rátalálni?:)
2021. márc. 3. 15:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Írok privátot inkább :))
2021. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meggyőzöl egy katolikust arról, hogy te már ismered, hogy mit hisznek a katolikusok, és megkéred, hogy kereszteljen meg.
2021. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!