Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskolában mit...

Általános iskolában mit tanulnak a gyerkőcök a számítástechnika vagy informatika tanórákon?

Figyelt kérdés

Most hogy otthoni oktatás van/volt, talán szülők is beleláttok ebbe. Mit tapasztaltatok? Mire lehet számítani ezügyben, ha a mi gyerkőcünk is iskolás lesz?

Sajnos tanárokat nem tudtam utolérni, hogy ebben tájékozódjak, nagyon elfoglaltak.

Tanulnak pl programozást vagy csak rejzolgatnak?



2021. máj. 11. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
A 6. osztályos kisgimnazista lányomék Scratchben varázsolgatnak valamit. Komolytalan az egész.
2021. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Paintban rajzolgatnak. Honfoglaloznak. Ott kellett volna email cimet csinalni eloszor, de mindenkinek volt mar. Elkezdtek gepirni tanulni, de senki nem figyelt, mindenki tudott mar gepelni. Otodik osztaly, 10 eves gyerekek, 60+ eves tanar. Korbeadta a floppyt. Leiratta a fuzetbe, mi a hardver, mi a szoftver, abbol irtak dolgozatot... Semmi hasznos vagy ertelmes, nemhogy programozas. Kozepiskolasnak is max word, ppt volt, es csak szakkorkent programozas.
2021. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Hatodikos gyereknél: powerpoint használata és Scratch programozgatás. Én ezt előrelépésnek látom, nálunk ilyen nem volt, csak az, amit a kettes írt.
2021. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Én elsőtől tanítok digitális kultúrát.

Elsőben alapok. Egérhasználat, billentyűzet, rajzolgatás. 2. félévben algoritmizálás alapok. Onnan spirálisan bővítve Word, Powerpoint, Logo, meg elmélet.

Felsőben bejön az Excel és a robotika. 7.-től Scratch, de azt én már nem tanítom.


Neten találsz kerettantervet, illetve minden iskola honlapján megtalálod a pedagógiai programot, benne a helyi tantervvel.

2021. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában szabadfoglalkozás volt, rajzoltunk és játszottunk. Ha nem, akkor több héten keresztül húztunk egy-egy word gépelést és szerkesztést.
2021. máj. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk 4-ben volt infó szakkör (max 15 embernek), ott mindig játszottunk.


5. osztály (heti 1 óra): Alap dolgok, mint a billentyűzet, egér, gép részei, Windows-os mapparendszereket vettünk (hogyan kell mappát létrehozni, átmásolni, megnézni, hogy mennyi helyet foglal, szóval nagyon alap dolgok). Imagine logo.


6. osztály (heti 1 óra): Imagine logo, Word, PPT, Excel (ezek elképesztően alacsony szinten, tényleg annyira, hogy max betűformázás, szöveg igazítás).


7. osztály (heti 1 óra): Word, PPT, Excel kicsit magasabb szinten (még mindig szinte 0)


8. osztály (heti 1 óra): fél évig csak a füzetbe írtunk (gép részei részletesebben, gép felépítése stb), gimp a lehető legalacsonyabb szinten, Word, PPT, Excel ismétlés


9.,10. osztály (heti 2 óra): érettségi anyaggal majdnem végeztünk, bár senki nem fogja letenni.

2021. máj. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szellemi szabadfoglalkozás
2021. máj. 12. 00:22
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Nekem úgy volt hogy 5-ikben alapismeretek és leginkább elmélet, 6-ikban Word, 7-ikben PowerPoint és 8-ikban Excel.

De az órák 1/3-a szabad volt.

2021. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem általánosban olyan informatika tanárom volt, aki nagyon komolyan vette az oktatást. Word, Excel, Power Pont, Acces mindent részletesen vettünk, még 2-es számrendszerbeli számolás is volt. Ehhez képest gimiben csak 9-ben volt heti 2 infó, de kutya fülit se ért. De nem volt egyszerű a tanárnak se, volt olyan osztálytársam aki a fentebb említettekhez hasonlóan szintén csak játszot általánosban és a 0-ról kellett a Microsoft Office programokat tanítania.
2021. máj. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%
#9: Access általánosban? Az elég komoly ngl
2021. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!