Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire előnyös a mai világba...

Mennyire előnyös a mai világban középiskolákban egy szigorú, régimódi típusú tanár?

Figyelt kérdés

11. osztálytól új osztályfőnökünk lesz, akit már be is mutattak, mert a jelenlegi a nyáron gyesre fog menni. Ismerem személy szerint azt a tanárt, a bátyámat is tanította, magyar szakos. Egy 50+os maximalista, igazságos hölgy. Az óra kezdete előtt az az első mondata, hogy mindenki tegye ki a tanári asztalra a telefonokat, az óráin egy mondatot sem lehet beszélni engedély nélkül. A leadott órái egyáltalán nem unalmasak, élvezettel adja elő, éppen ezért mindenkitől elvárja legalább a minimumot (2.00 alatt buktat, kivétel nélkül).

Egyik szemem sír, a másik nevet, mert egyrészt nem örülök annak, hogy a jelenlegi osztályfőnökünk elmegy, nagyon kedveltük, egy színvonalon volt a diákokkal, nagyon segítőkész tanár. Másrészt, annak az egynek örülök, hogy fegyelem lesz az osztályban, mert van közöttünk 2-3 ember, akik eléggé kihozzák a tanárokból (legfőképpen a jelenlegi magyar tanárunkból) a rosszindulatot.



#szigorúság #magyar tanár #osztálygfőnök
2021. máj. 14. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy fizika tanárom, tiszti főiskolát végzett. Keményvonalas volt, nem vert minket de aki beszélt azt megnevelte. Volt egy barátom aki egy féléven át minden órán felelt mert az első órán beszélgetett. Mondta, hogy ha 1 ember miatt íratna dolgozatot minden órán verjük meg kanállal mert az nem hagy nyomot.


Viszont ő annyira benne volt a fizikában, hogy a (szakgimiseknek írt nagy kék) fizika tankkönyvet is ő írta. Mindig flexelt vele, hogy "Látják ez az én feladatom, onnan tudni, hogy kerekek benne a számok" kicsit kattos volt az öreg de nagyon bírtam. Most mérnökinfón szenvednek az emberek a fizikával de nekem legalább a kinematika stb. kisujjból megy még egyetemen is. Hiába mondják mögé, hogy jajj hát deriválás meg integrálás. De minden szög ugyan az mint amit a középiskolai tanárom megkövetelt.


Ezért rengeteget köszönhetek neki.

2021. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Az általad leírt típusú hölgy szerintem nem hátrány. Oké, azért az nem tetszene, ha mondjuk a padtársam kérne tőlem egy tollat, és ezért szedné le a fejét, de alapvetően jól hangzik. Sok tanárral csapott az isten, akik régimódiak, a rosszabbik fajtából, unalmas órákkal, és kiabálni tud, fegyelmezni nem. Az, hogy ő tényleg próbálja átadni, érdekesen, élvezettel az anyagot, tényleg időt és energiát fektet bele, nem égett ki, csodálatos, és megérdemli a tiszteletet. Oké, minden tanárnak megadom, független attól, hogy mekkora gyökér tud lenni egyik másik, aztán csodálkozik, hogy mindenki villámokat szór rá. Szívesen venném, ha ilyen tanárunk lenne olyanból, ami fontos tantárgy.
2021. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Ha élvezetesen ad elő, akkor bizonyára meg fogjátok kedvelni. Hacsak nem szoktatok bukásra állni.
2021. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azokat a tanárokat szerettem jobban akikkel riogattak, hogy "ilyen/olyan szigorú/szívatós"


Szerinte ne félj előre

2021. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!