Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ELTE TTK-n, ha...

RunaDacino kérdése:

Mi történik ELTE TTK-n, ha súlyozott átlagod 4.1, de ÖKKI-d 2.7?

Figyelt kérdés

Számolgatva esetleges jegyeket, azt találtam hogy van olyanra lehetöség, hogy a korrigált kredit index 3-as alatti, a súlyozott átlag meg 4-es feletti.


Valóságban inkább olyan 3.6 lesz amire várhatok, de kiváncsi voltam hogy mi lenne ha mégis ebben a félévben mindenem 5-ös lenne.


Nos, fogalmam sincs hogy most az átsorolás 3,00 minimum átlaga az most a korrigált kredit index, vagy a súlyozott átlag alapján lenne.


Ez a kérdés technikaliag azt kérdezi, hogy melyiket használják mert hát questura oldalát olvasom, de bölcsebb nem lettem.



2021. máj. 20. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy 2016 előtt vagy utána kezdted a tanulmányokat. A szabályzat leírja a módozatokat.
2021. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A gond, hogy nézem a [link]


de annyi van hogy "Átlaglimit. Képzési területenként meghatározott érték:"


De az nincs, hogy az az átlag most ÖKKI vagy súlyozott átlagból van-e.


ÖKKI megvan említve, hogy visszasorolásnál ha több kurzusod van, akkor abbol sorolnak vissza ahol magasabb volt.

2021. máj. 20. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Súlyozott tanulmányi átlag számít, az átlaglimit államilag van meghatározva, a teljesítendő krediteket pedig az egyetemi felvétel időpontja határozza meg. Ez mind benne van a szabáyzatban.
2021. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kémia szakfelelös zaklatásával megtudtam, hogy az ÖKKI csak nem TTK-s karoknál számít kb ösztöndíjhoz. TTK-n pedig nem, csak visszasorolásnál.
2021. máj. 20. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
aKKOR VAN még kérdés?
2021. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nyet
2021. máj. 20. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!