Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeken hivatalosan van...

Egyetemeken hivatalosan van valami szabályozás a javító vizsgákra?

Figyelt kérdés

Korábban volt olyan tanszék, aki engedte, hogy javítani menjünk, volt, akik nem engedték. Olyan esetekre gondolok, amikor a hallgató nem bukott meg, de a jobb jegyért szeretett volna újra vizsgázni.

Eddig se volt a legjobb a tájékoztatás az egyetemünkön, de most az online alatt nem kaptunk semmiféle tájékoztatót a legtöbb tanszéktől. Azon kívül, hogy írásbeli vizsga, semmit nem tudunk a legtöbb vizsgáról (időtartam, kérdések száma, kérdések típusa, hány százalékot kell elérni stb.). Régen legalább le volt írva az adott tanszék tájékoztatójába, ha nem engedte, hogy csak az írhatja újra, akinek elégtelen lett.

Eléggé félek a vizsgáktól, mert nem tudok "tervvel" készülni rájuk (mennyi időt szánhatok egy kérdésre, pontozásnál van-e valami cseles megoldás (rosszat jelölsz minuszpont,...),...), több szigorlatom is lesz, jó lenne, ha nem ketteseket szereznék azokból sem. Ha rosszul sikerülne valamelyik, akkor szeretnék javítani menni.


A tanszékek megtehetik, hogy megtiltsák a javítási lehetőséget vagy ez nem túl szabályos?


2021. máj. 24. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:

A legújabb jegy számít.

Nálunk volt olyan, hogy valaki beugró után megkérte a tanárt, hogy buktassa meg, majd jön újra, mert nem sikerült annyira jól a beugró, hogy a számára megfelelő jegyet kapja a szóbelivel együtt. (Talán úgy 4-es lett volna. Analízis. Én is gondolkodtam hasonlón, de végül nekem jó volt az a 4-es.)

Én úgy tudom bármiből lehet újra vizsgázni, de mindenképp az új jegy számít, tehát rontani is lehet.

2021. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
4-est kaptok analízisből? :O Ez milyen iskola? Szinte sírtunk a kettesért :DDDDDDDD
2021. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első féléves analízis matek szakon. 😂 Tudod, amikor azt tanuljuk, amit matekfakton. Csak kicsit komolyabban. De jók voltak a tanárok és mindent jól megtanítottak/levezettek. Nem úgy mint néhány mérnöki analízis kurzuson ahogy láttam (csak másodkézből, szóval lehet, hogy rosszul láttam), semmi bizonyítás, csak légből kapott módszerek.

Azért ne aggódj az első félév után már mi is szenvedtünk vele.

2021. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
3 vizsgalehetőség van 1 vizsgaidőszakban. De az utolsó eredmény számít, simán lehet bukni is. Én nem ajánlom. (Kivéve, ha valamelyik tanszék kifejezetten megígéri, hogy javítóvizsgán min. a 2-est megadja, de ilyen csak elvétve fordul elő.) Mindig van pár h*lye, aki ilyen "javítás" miatt csúszik egy évet. Aztán meg... kutyát nem érdekelnek a jegyeid, ha már megvan a diploma. A diploma minősítése számíthat esetleg, de az meg nem egy-egy vizsgán múlik.
2021. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy simán fel lehetne lépni a tájékoztatás hiánya miatt.
2021. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az egyik haverom állandóan rémhírekkel idegesít engem :D Ő olyan, aki 4es miatt is elmegy javítóra, így évfolyamelső. Legújabban azzal ijesztget, hogy azért nem kell rossz jegyet szerezni most, mert ő hallotta, hogy államvizsgán direkt azokra kérdeznek rá, amiből rosszabb jegyet kaptál.
2021. máj. 24. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rá lehet kérdezni az oktatónál, hogy fog kinézni a vizsga. Amiket írtál, időtartam, kérdések száma, kérdések típusa, hány százalékot kell elérni, rossz válaszért van-e pontlevonás, lehet-e majd javítani - ezek igazán nem hétpecsétes titkok, meg lehet kérdezni az oktatótól. Felnőtt emberek vagytok, ha nem kaptok elég részletes tájékoztatást (nem mindig fogtok, az élet ilyen), járjatok utána, egy e-mail az egész.
2021. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Szia #3 a #2 vagyok.


Én mérnöki analízist tanultam xDD


Nekünk tök jó előadónk volt de ott szívatott ahol tudott. Nem voltak egyértelmű integrálások soha :D

2021. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

A legtöbb helyre írtunk, némelyik válaszolt, így legalább az időt, kérdést számot tudjuk némelyikhez. Viszont holnap már lesz egy vizsga, amiről semmit nem tudunk, nem válaszoltak :/

2021. máj. 24. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!