Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a leendő...

Mi a véleményetek a leendő délután 4 -ig tartó tanításról?

Figyelt kérdés
Szerintem felháborító, hogy most már ennyire szabályozzák a szabadságukat a gyerekeknek! Hogy képzelik? Azért ez már sok! Aki eddig nem járt be (és annak nagy része khöm... tudjuk kik) azok ezután sem fognak! Ennyire szét szedni a családokat... Ez azért durva! És persze, a gyerek tanuljon, meg járjon iskolába, de mikor anno mondta a tanár az 5. órában, hogy már annyira fáradtak vagyunk, (meg a tanár is az volt), hogy inkább másnap íratott dolgozatot! Mi lesz most? Tiszta szégyen! -.-"

2013. aug. 30. 00:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Volt már legalább egy ilyen kérdés. Amúgy nem értem, mi a jó ebben. : /

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2013. aug. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*márhogy abban, hogy 4-ig bent kell lenni.
2013. aug. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Ez mi, én erről még nem hallottam. Kiknek kell benn lenni, általános iskolásoknak?

amúgy meg ha már fáradtak vagytok 5. órában, az azért elég gáz, mi lesz veletek gimiben/egyetemen? gimiben végig 8 óráim voltak, és meg kell jegyeznem szerda nyolcadik angol óra volt, nem elég, hogy ott kellett lenni, de még angolul koncentrálni is, valamint mi minden angol órán szódolgozatot írtunk, így duplán nem volt kellemes, de sosem panaszkodtam, mert mire mentem volna vele?! :( egyetemen most két napon is este 8 óráig tartanak az óráim, igaz annyi könnyebbség van, hogy előtte nem kell folyamatosan benn lenni.

Abban az egyben igazad van - ezen én is kiakadtam már - hogy a gyerekektől már túl sokat várnak el. Nem elég az, hogy benn kell 3-ig ülni a suliban, de utána hazamenni, és agyontanulni magad a másnapi dolgozatokra. Kinek van erre kedve és ereje? Akkor mikor élje ki az ember a gyerekkorát? Főleg, hogy bioszból már a molekulák sejtszervecskéjének legapróbb mikrorészecskéiről tanultunk, hát nem ítélem el a bioszt, de 30 emberből jó, ha 3 megy tovább a biológiával, akkor minek szívjon a többi 27? :D

Van egy ismerősöm külföldön, azt mondta, hogy náluk úgy megy az oktatás, hogy a diákoknak benn kell lenni 4-ig, megcsinálják a házikat, utána otthon nem kell tanulni, mert nem írnak dolgozatot, nem kell a házin kívül mást tanulni.

Szóval biztos, hogy ez a magyar oktatás nincs így rendben, legalább délben vége lenne a sulinak, hogy aztán tudj kikapcsolódni, és tanulni is, ne avval menjen el az egész napod, hogy a könyvek felett ülsz - megjegyzem én néha már más órákon tanultam a dolgozatra, mert tudtam, hogy otthon nem lesz időm.. :/

2013. aug. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Senkinek sem kell 4-ig bent lenni az iskolában. Az iskoláknak kell 4 óráig értelmes foglalkozásokat biztosítani a gyerekeknek. Aki nem szeretné ezt igénybe venni, az szimpla írásbeli kérelemmel jelezheti az igazgató felé. Ennyi.
2013. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

#3-4 igaza van. #3 abban, hogy a legjobban a 7., 8. osztályosok vannak kiakadva, mert ők gimibe akarnak menni, mikor készüljenek a felvételire. Hát gimiben nekem is végig 7-8 óráim voltak, keddenként 10. Jó, ha délután 3-ra, 4-re hazaértem, különórára jártam, mert nyelvvizsgát tettem, és érettségire is fel tudtam készülni, ami azért komolyabb dolog, mint egy középiskolai felvételi. Most egyetemre járok, reggel bemegyek, este hazajövök, és senkit nem érdekel, mikor fogok tanulni.

Én a "kicsiket" sajnálom, az alsósokat, nekik tényleg megterhelő. Egy hetedikesnek, vagy nyolcadikosnak simán ki lehet bírni, gimiben nem fog érdekelni senkit, hogy te 6., 7., 8. órában fáradt vagy, ugyanúgy meg fogják veled íratni a dolgozatot, mintha első pár óra lenne.

Ha értelmes elfoglaltságot talál ki az iskola, akkor szerintem elfogadható, pl. edzések is délután vannak, vagy szakkörök, stb. De ha csak bent kell "ülni", az úgy teljesen értelmetlen.

2013. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Ha nem akarsz bennmaradni 4-ig írass egy kérvényt a szüleiddel az igazgató felé. :)
2013. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5.-nek és 6.-nak:


Általános iskolában szerintem mindenkinek 3/4 négyig kellett bent lennie alsóban. Nekem is, és az nem volt fárasztó. Az alól még lehetett írni kikérőt, mert ismerek olyat, akinek írtak - mondjuk őt nyúzták a társai, elvették a kajáját meg ilyenek, én úgy tudom - De ha ezt egy sima kikérővel meg lehetne úszni, akkor tényleg nem tették volna kötelezővé. Kell valami jó különóra, aminek ürügyén felszabadulhatsz. Ja és még az, hát plusz 15 perc hozzácsapva ehhez a 3/4-hez nem tudom, mennyivel megterhelőbb, viszont akinek úgy megy a busza, hogy 3/4-kor el kell indulnia, hogy elérje, azt a tanítók/tanárok úgyis elengedik szerintem. - Remélhetőleg.

2013. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
7.! Pedig így van:) ha a szülő ír egy kikérőt akkor nem kell bennmaradni, senkinek nem kötelező. Egyébként az egésznek semmi értelme, olyan mint a napközi. Meg mégis, ki akarna ottmaradni a suliban azokon kívül akikért nem tudnak menni/nem tud hogy hazamenni/stb.. Aki akar, úgyis napközis lesz...
2013. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7, az napközi volt, direkt erre a célra.
2013. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

ez egy nagy baromság..most leszek 8.osztályos és szörnyű..hát a kitalálói valahogy így képzelelik el:

Milyen jó is lesz, ha a délelőtti tanítás után a délutánt is a megfelelően világított, szellőzött, tágas tanteremben töltik a diákok... A tartásukat segítő, koruknak megfelelő székeken ülve, valami nagyon hasznos délutáni foglalkozáson, felkészült és kipihent tanárral. Miután elfogyasztották a tápláló menzai ebédet és a parkosított iskolaudvaron elhelyezett pihenőhelyeken összeültek megbeszélni ügyes-bajos dolgaikat. A testmozgásra serkentő udvar kínál még számtalan elfoglaltságot a diákoknak, botor lenne az, aki nem használja ki. Majd a tanulóidőben a házi feladatokat szorgalmasan elkészítik a türelmes és segítőkész tanár felügyelete mellett, és persze ennek a kedves és fáradhatatlan tanárnak lesz ideje az összes házit ellenőrizni és kikérdezni... Főleg a 6.-7.-8. évfolyamosoktól:) Majd ugrándozva hazamegy a családjához és boldogan átöleli (tanult erkölcs és etika órán tiszteletet) a felhőtlenül boldog, szeretett munkáját elvégző, otthon azt folytató szüleit és megköszöni, hogy ilyen tökéletes világban élhet...Igen! Ez lesz a MAGYAR valóság szeptember 1-től... Megszavazódott.

2013. aug. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!