Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetne kettőnél több egyetemi...

Lehetne kettőnél több egyetemi szakra járni államilag támogatott formában?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e nektek tapasztalatotok abban, hogy lehetne-e akár kettőnél több egyetemi szakra járni államilag támogatott formában. Arra gondolok, hogy akár valaki egy alapképzést + két mesterképzést csinált, vagy esetleg valaki félbe hagyott egy mesterképzést, majd beiratkozott utána egy másikra. Elsősorban olyanok válaszára lennék kíváncsi akiknek van ebben személyes tapasztalatuk vagy esetleg ismernek valakit akinek része volt hasonló helyzetekben.

2021. máj. 24. 17:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 12 állami támogatott féléved van, abból sehogy nem jön ki 3 egész képzés.
2021. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy összesen 12 államilag támogatott féléved van, bármennyi szakot is csinálsz egymás után/egyszerre. A legrövidebb szakok is általában 3 évesek, ami 6 félév, 2szer ennyi az kiteszi a 12őt,így a 3.at már nem tudod állami finanszírozással elkezdeni.Abban az esetben lehet 3,ha az egyiket pl otthagyod fél év után,így marad 11 támogatott féléved. Ez egy esetben több, ha osztatlan képzésen vagy pl orvosi, jogi, tanári, ott 14 államilag támogatott féléved van, viszont ezek ugye több 5-6 éves képzések, így itt sem reális a 3 szak.
2021. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
12 féléved van (kivéve osztatlan esetében, akkor 14). Ezt úgy osztod be, ahogy akarod. 3db 2 éves mesterképzés pl. belefér.
2021. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én már elég rég jártam egyetemre, 15 éve, akkoriban más szabályok voltak. Akkor az volt, hogy ha párhuzamosan csináltál két mestert, akkor az nem számított külön félévnek, de onnantól, hogy megvan az egyik mesterdiplomád, mindenképp áttettek költségtérítésesre, akkor is, ha maradt volna még amúgy féléved.


Én pl két olyan mesterszakot csináltam párhuzamosan (egy év csúszással), amik részben fedték egymást, így tárgyakat is tudtam elismertetni. Az volt a terv, hogy 12 évév alatt megcsinálom az alapszak+két mestert. De aztán bizonyos okból megszereztem az egyik diplomát, a másikon meg átsoroltak. Pedig még csak 10 félévet használtam el.


Amennyire tudom, ma fordítva van, a 12 félévet fel lehet használni attól függetlenül, hogy van-e már diplomád, de a párhuzamos képzések külön számítanak.

2021. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Évév helyett nyilván félév :D
2021. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2021. máj. 24. 22:09
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Van egy alapképzésem 7 félév volt. Most vagyok egy másik alapon 8 félév és egy mesteren 4 félév.

E utolsó kettőn egyszerre fogynak a féléveim, sajnos.

2021. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

Milyen büfé szakok amiket egyszerre lehet végezni? Próbáljatok egy villamosmérnöki mellett bármit is csinálni, örül az ember, ha lyuk van a hátsóján.

Még hogy nincsenek büfé szakok. Eszem megáll.

2021. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

8: én most pl a gazdinfot csinálom munka és 2 gyerek mellett. Ehhez képest a két egyetemi szak piskóta volt. Bár gondolom szerinted az is büfé.


4

2021. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%
Amit el lehet így végezni az márpedig pocoketető szak. :)
2021. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!