Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén szeptemberben elkezdtem...

Idén szeptemberben elkezdtem egy egyetemen államilag támogatott formában, de szeptemberben szeretném a tanulmányaimat egy másik egyetem, másik szakán folytatni, szintén államilag támogatotton. Ilyenkor vissza kell fizetni ezt az első két félévet?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, viszont akkor -2 félévvel vágsz neki a következő egyetemnek. Az állam 8 félévet támogat alapképzésre, és 4-et mesterre, összesen 12 államilag támogatott félévet ad. Te így 10 félévvel indulsz a következő egyetemen, ami nem probléma mert ugyan úgy el tudod végezni ingyen, csak egy esetleges csúszás már nem fér bele.
2014. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom (ez se jó hír), de nem tudnám csak diákhitellel visszafizetni ezt a két félévet, szóval örülök neki, ha így van és nem kényszerülök erre rá. Aki esetleg hasonlót tervez az is írhatna, hogy ő hogy tudja! Neked pedig ment a zöld kéz!
2014. jan. 10. 17:51
 3/4 anonim ***** válasza:

én még tavaly előtt léptem így

tehát 2011/2012-es év két félévét elvégeztem egy egyetemen, de (februárban) újra felvételiztem máshová, s 2012/2013 óta ezen az egyetemen vagyok :)


mind2 helyen államilag támogatott, és csak annyi, hogy első két félévem 'megettem' a másik helyen, de nem kellett fizetni semmit

2014. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! de jó volt még, csak azóta sajnos már aláíratták velünk a hallgató szerződést és nem tudom ez ilyenkor, hogy lép életbe.
2014. jan. 17. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!