Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulmányi ösztöndíjat lehet...

Tanulmányi ösztöndíjat lehet kapni "csak" jó átlagért?

Figyelt kérdés
Meghallgattam egy tanulmányi ösztöndíjakról szóló előadást és végig csak arról beszéltek, hogy kutatni kell, meg mindenféle TDK-n, stb. részt venni így elment tőle a kedvem. Nem is lehet csak 4-es körüli átlagért megkapni?

2021. máj. 26. 23:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

nem kevered a nemzeti felsőoktatási ösztöndíjjal, ami régen a köztársasági volt?

tanulmányit átlag alapján osztanak, ott nem számít a tdk meg más dolgok

2021. máj. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Mi az hogy elment tőle a kedved?

Nem tudom hogy van nálatok, de nálunk nem kell jelentkezni, hanem automatikusan kapsz ha elég jó vagy.

És igen, tanulmányi átlagra jár. De a 4-es körüli átlag legfeljebb a neve szerint "jó". Nálunk a legrosszabb átlag (kreditindex), amire ösztöndíjat adtak előző félévben 5.0 volt.

2021. máj. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

második, bme-n vagy szte-n pl. kapsz ennél rosszabb átlagra is tanulmányit

nem tudom milyen szakon voltál, én így ismerősi körben azt tapasztaltam, hogy humán szakokon kell jobb átlag, 4.5 fölötti, reál szakokon 3-asra is kaphatsz már

2021. máj. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
#3 SZTE TTIK, szakot nem írok, mert kevesen vagyunk. (2-es voltam)
2021. máj. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Tepfal ***** válasza:
100%
Egyeteme válogatja. Corvinuson pl. 5 éve még úgy volt, hogy az, aki a medián felett teljesített, kapott valamennyit 5 - 30 ezer/hó körül, attól függően, hogy mennyivel volt a medián felett. Az én szakomon a medián gyakran 3,8-4,2 körül alakult, így “jó” átlaggal is lehetett kapni valamennyit. Nem kellett pályázni, a neptun alapján automatikusan kaptad/nem kaptad. Persze vannak olyan ösztöndíjak is, amire pályázni kell, a települési/kerületi ösztöndíjaktól kezdve az államiakon át az alapítványiakig - ha jó a teljesítményed nyilván megéri rászánni egy kis időt, hogy ezekre pályázz. Viszont az furcsa kicsit, hogy azt gondolod, hogy az ösztöndíj csak úgy jár. Ezzel a kiemelkedő teljesítményt díjazzák.
2021. máj. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

(Egy pesti műszaki egyetem)


A felső 50% kap asszem ösztöndíjat talán 8 és 65.000 forint között arányosan elosztva.


Én 3,7-es átlaggal 12 ezret kapok havonta (sima Bsc)


Elég fura nekem ez az 5.0-tól való ösztöndíj stb.

Nekünk megmondták, hogy akkor korrekt egy zh ha a társaság fele megbukik mert így lehet normálisan kiválogatni ki is kapjon ösztöndíjat.


Jó mondjuk a szak átlaga 1.96 volt az első félévben. Ennek fényében a 3.7-re reális az ösztöndíj.

2021. máj. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Iskola válogatja, de lehet. Én is kaptam úgy.
2021. máj. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne menjen el a kedved a tanulmányitól, nagyon jó kis pluszpénz lehet! :)

Nálunk itt vannak az elmúlt félévek átlagai a különböző mértékű ösztöndíjakhoz. (Bronz 10, ezüst 20, arany 33, gyémánt 50 ezret ad havonta, 5 hónapon keresztül.) Itt a felső 40% kap ösztöndíjat, értelemszerűen gyémánt a felső 10%, ha kicsit jobban odateszed magad, akkor simán kaphatsz 10.5 ezret, ami szerintem bőven jó, ahhoz képest, hogy csak tanulsz. Munkával én pont emiatt nem is hasonlítom össze. Emellé még járhat több ha jogosult vagy szociális ösztöndíjra.

[link]

2021. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek:)
2021. máj. 27. 12:14
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt megkérdezhetem, hogy melyik egyetemeken és szakokon osztogatnak ennyi ösztöndíjat? Csak kíváncsi vagyok, mert nálunk elég nehezen lehet hozzájutni és nem nagyon hallottam még senkitől sem ilyen összegekről. Nekem a legmagasabb összeg 22ezer forint volt, amit 5,3-mas KKI-ra kaptam. Akkor picit nekem is elment tőle a kedvem :D
2021. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!