Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol és kitől kérjek PONTOS...

Hol és kitől kérjek PONTOS tájékoztatást azzal kapcsolatban, hogy hogyan tudok bekerülni egyetemre egy adott szakra. HSZO-n vajon adnak erről információt?

Figyelt kérdés
A felvi.hu-t már kb kívülről fújom, használtam a pontszámító kalkulátort is de még mindig nem tiszta hogy ahogy most állok ahhoz még mit vagy miket kell megtennem és hány százaléknak kell lennie és hogy van ez hogy FOSZK-ból is számítanak pontot?! Ajh nekem egy rendes kidolgozott terv kellene de nekem nem áll össze a kép. Azt is szeretném tudni, mivel sosem írtam szakmai tárgyakból érettségit, hogy melyik a legkönnyebb meg még 100 másik kérdésem lenne.

2021. máj. 27. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van konkrét kérdésed?
2021. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kihez forduljak a kérdéseimmel?


Egyébként igen!

- Hogyan történik a Foszk-ból való pontszámítás? Suliban egyik Tanárom azt mondta, hogyha elvégzem a FOSZK-ot és ötössel, akkor meg fogom kapni azt a pontot amivel felvesznek alapra. Viszont én korábban érettségiztem, nem volt kötelező az emelt akkoriban. Emelttel viszont nem lehet bekerülni alapra.

Ha négyessel végeznék a FOSZK-on, akkor valami 360 pontot kapnék. De ehhez mi jöhet hozzá pluszban? Csak mert ez még nem elegendő, kb 400 pontra lenne szükségem. Egy db nyelvvizsgám van, az +28 pont, kettő kellene hogy meg legyen a +40 pont vagy ugye felsőfokú? Az nem fog menni sajnos, egy évem van rá.


Azt kéne kitalálni, hogy milyen tárgyból emeltezzek és melyik a legkönnyebb mivel tanulok, dolgozni szeretnék és még emellett készülni emelt érettségire. Törit néztem ki, a sima tárgyak közül, de nagyon magas százalékot kellene elérnem kb ilyen 85+-ot, és láttam hogy elfogadnak szakmai tárgyat is, de mivel azokat sose tanultam mert gimis voltam, így nem sok fogalmam van róla. Valami ügyviteli alapismeretekbe belenéztem talán közép szinten és józan paraszti ész volt az egész, ezért gondolkodtam ilyenekbe is sőt inkább mint a töri, mert tényleg nagyon magas százalékra lenne szükségem. Duplázással tudnék csak bekerülni, ha a FOSZK-os számítás nem jönne össze. Angol 72% középszinten és akkor valami emelt 80-85+ %-kal. Plusz, akkor kapnék a FOSZKRA pontot jegynek fügvényében azthiszem 10-32 de ebben nem vagyok biztos most hirtelen, plusz nyelvvizsga 28 pont.

2021. máj. 27. 11:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, hogy a FOSZK végső jegyem miből tevődik majd össze, és szeretném nagyon ötössel elvégezni. HKR-ben benne lehet?
2021. máj. 27. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

AZ ELSő kérdés: milyen képzésre jársz

Második kérdés: melyik egyetem, melyik szakjára akarsz menni

Ezek nélkül nem lehet megválaszolni a kérdést

2021. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bge- kkk Foszk - kermark

Ugyanide szeretnék menni csak kermark alapképzésre. A ponthatár 400 pont.

2021. máj. 27. 13:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeseget mondok, de nem az érettségi alapján kerülsz majd be az alapkepzesre, es majd csak ha már bekerültel, ott fog számítani a FOSZK és valthatod be kreditekre, ezáltal roviditheted az elvégzési idotartamot?
2021. máj. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!