Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általában egyetemre heti...

Általában egyetemre heti hányszor kell bejárni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nappalin heti 5 nap, ha telenyomod a naptárad és a suli rugalmas, akkor 4-re tudod csökkenteni.


Levelezőn átlag heti 1-2 nap, de akkor akár reggeltől estig is lehet.

2021. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Levelező sokkal nehezebb? Általában idősebbek járnak oda?

18 vagyok és jövőre mennék, és gondoltam levelezőre is, hogy tudjak azért valamennyit dolgozni, és ne akaszkodjak a családomra teljesen.

2021. máj. 27. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit több információt tudsz adni? Nappali képzés vagy levelező? Filológia szak vagy esetleg orvosi?

Nem mindegy...

Nagy általánosságban elmondható, hogy a gyakorlatokra (szemináriumokra) bejárni kötelező, félévente 3 hiányzásod lehet. Ezekből a félévi jegy feltétele többnyire az órai részvétel, illetve egy beadandó feladat határidőre való ​elkészítése.

Előadásokra járni ezzel szemben nem kötelező, bár vannak tanárok, akik katalógust vezetnek. Ezeknél a félévi jegy feltétele általában írásbeli vagy szóbeli vizsga teljesítése.

Vannak tehát szakok (pl. orvosi) ahol melegen ajánlott résztvenni az előadásokon, ha sikeres vizsgát akarsz tenni.

2021. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jog.
2021. máj. 27. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg eléggé függ attól hogy milyen egyetem, milyen szak. Orvosin vagy mérnökin valószínűleg nem fog beleférni mellette a munka. Ezeknél könnyebb szakokon akár igen. Én mondjuk gazdasági szakon szinte mindig tudtam úgy tömöríteni az óráimat, hogy 2-3 nap kelljen bejárnom.


A levelezőt olyanoknak találták ki akik dolgoznak. Itt valamivel kevesebb anyagot adnak le.

2021. máj. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogot én a helyedben nem tanulnám levezelőn. Elég kemény az anyag, sokat segít a megértésben ha előadáson ülve meghallgatod a dolgokat, mintsem levelezőn magadnak leadod az anyagot. Viszont van olyan lehetőség, hogy mondjuk nappalin elkezded, ha azt érzed, hogy ez menni fog simán levelezőn, akkor tagozatot váltasz.

Diákmunkával tudsz dolgozni és amire odakerülsz, addigra még azt a 15%ot se kell fizetni, mint most. Ha 1400ft van kiírva bruttónak akkor annyit kapsz óránként, elég rugalmasak, 80-100 ezret tudsz vele keresni. Meg egyetem van szociális és tanulmányi ösztöndíj (utóbbi csak nappalin) ami megint pluszpénz lehet

2021. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2021. máj. 27. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!