Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyi esély van...

Szerintetek mennyi esély van arra, hogy néhány egyetemen/fősulin marad a digitális oktatás szeptembertől?

Figyelt kérdés
Nyilván nem lehet mindenhol megoldani, de azért vannak olyan szakok, ahol simán maradhatna a digitális oktatás, főleg kis létszámú csoportoknál. Az iskolának is megérné, mivel nem kerülne annyiba maga az oktatás.
2021. máj. 28. 10:38
A kérdező szavazást indított:
Mindenhol marad a digitális oktatás
Sehol sem lesz digitális oktatás
Néhány iskola átáll a digitális oktatásra
39 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ahol lehet vissza fognak állni, jelenleg amúgy is ez a tanulói akarat.
2021. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem feltétlenül igaz, a tanulói akarat is szakfüggő. Az én szakomon például semmilyen hátrányban nem részesültünk a digitális oktatás miatt, és a csoporttársak is kivétel nélkül szeretnék, ha maradna a digitális oktatás főleg mivel levelezősök vagyunk munka mellett.
2021. máj. 28. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A levelezősök, főleg ha már dolgoznak is mellette, külön kategória, számukra nyilván kényelmesebb, érthető okokból, a távoktatás. Ha a nappali tagozatosokat nézem, alighanem a döntő többsége vissza akar menni, ki a társaság, ki az oktatás színvonala miatt.
2021. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Legfeljebb gyakoribb lesz a távoktatás munkarend, visszaszorítva ezzel az estit és esetleg a levelezőt is.

A nappali tagozatnak ugyanis nemcsak a hatékonysága a mérvadó, hanem hogy az adja meg a klasszikus "egyetemi feelinget". A hasonló pályán elhelyezkedni kívánókkal ugyanis egyszerűbb haverkodni, mint egy gimis osztályban.


Tudtommal az egri Eszterházy Károly Egyetem az egyetlen olyan hely, ahol indul távoktatásos képzés állami finanszírozott formában, két szakon: gazdálkodás-menedzsment és programtervező informatikus. És ha jól megy akkor más egyetemeken is elindíthatnak pl. gazdinfós vagy anglisztikás szakokat online formában, de ehhez látni kell majd az EKE eredményeit és/vagy ki kell építeni egy normális, voluntáris alapon működő távoktatási rendszert, ami nem fagy le.

2021. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is levelezős vagyok, és nagyon szeretném, ha maradna az online oktatás. Semmi értelme heti kétszer odautazni, végigülni reggeltől estig az előadást, a vizsgákra meg külön-külön elmenni. Idő, útiköltség, energia, figyelem lankadása, arról nem is beszélve, micsoda nyűg megoldani. Mert hogy az órák péntek-szombat vannak, az még csak-csak (bár amikor egymás utáni napokon is van, aludjon ott az ember, áhh), de a vizsgák meg összevissza... És érjél mindig rá. Online meg csak felcsatlakozol arra a fél órára, amíg veled foglalkozik az oktató, ez otthonról is, munkahelyről is megoldható.

Az első félévem még utazgatásosan telt, sok órára el se tudtam menni, alig teljesítettem pár vizsgát. Amióta online oktatás van, szárnyalok, egymás után pipálom ki a vizsgákat. Erre a félévre direkt többletet vettem fel, olyan tárgyakat is, amiket csak egy év múlva kellene tanulni, hogy online teljesíthessem őket. Én tudom, hogy rém önző vagyok, de ha lesz negyedik hullám ősszel, akkor nekem csak előnyöm származna belőle, mert hosszabbodna az online oktatás. Egyszerűen imádom, most tényleg levelező a levelező képzés, ennek így van értelme. Meg tök modern az egész, az otthonodból tanulsz és vizsgázol. Nagyon jó lenne, ha nem zuhannánk vissza arra a szintre, hogy személyesen kelljen odatolni az arcunkat, semmi értelme, és még kényelmetlen is. Szerintem a teljesítmény szempontjából is sokkal hatékonyabb, ha nem egy előadóban kell feszengeni reggel 8-9-től du- 5ig.

2021. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A levelező kiváltására alkalmas lehet az online oktatás, a nappalit viszont nem tudja érdemben kiváltani.

Még azoknál a tanároknál is sokkal rosszabb az online oktatás színvonala, akik értenek a technikához, és mindent megtesznek a minőségi oktatásunkért online is. És az én oktatóimnak max. 20%-a ilyen! El lehet képzelni, hogy vajon akkor milyen színvonal van a többinél. Persze, oké, meg lehet tanulni nagyon sok mindent önállóan is, de nem mindent. Főleg, hogy pl. a könyvtár is zárva volt, és online pl. csak sokkal kevesebb és rosszabb minőségű szakirodalom volt elérhető.


Szerintem minden egyetem megpróbál elindulni normál jelenléti oktatással, valószínűleg valami idióta járványszabályok mellett. Esetleg valami nevetséges hibrid oktatással (azaz két óra között rohanjál haza az albérletbe/koliba, az nem érdekel senkit, hogy nem érsz haza időben se biciklivel, se villamossal, aki a szomszéd faluból jár be busszal, az meg végképp dögöljön meg).

DE szerintem nagy az esélye, hogy jön ősszel egy újabb riogatóhullám, így visszatérünk ehhez a távbaromsághoz.

2021. máj. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Levelezős vagyok, nekem nagyon bejött ez így. A gyakorlatokat lehetne tömbösítve jelenlétiben megtartani, az előadásokat meg hagyni az online térben. Nem túl kellemes akár minden héten kétszer átutazni az országot. :/

Nappalin persze vissza kellene térni a jelenlétire.

2021. máj. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha a józan ész nyer, akkor az előadások maradnak online, visszanézhető formában, ami mellett fakultatív módon látogathatóak real time. A gyakorlatok jelenléti formában történő megtartásának látom maximum értelmét. 21. század... Ha egy ilyen vírus helyzet nem képes reformokat hozni a magyar felsőoktatásban, akkor mi tud? Hibrid rendszer lenne a legjobb döntés, vírus ide vagy oda.
2021. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!