Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik egy MA felvételi...

Hogy zajlik egy MA felvételi beszélgetés? Belekérdeznek a BA 3 évének tananyagába?

Figyelt kérdés
A Pázmányra mennék, levelező magyarra. Annyit tudok, hogy ér pontot a diploma átlaga, be kell mutatni a szakdolgozatot, de mire számítsak még? Néhány tapasztalatot nagyon tudnék hasznosítani. Nem most végeztem már a BA-t sem, sok évnyi kihagyással felvételizem, és teljesen kiestem ebből a beszélgetős rutinból, a BA anyagát meg... hogy is mondjam, igencsak megszűrte már az agyam (pláne azon tárgyakét, amelyekből csak valahogy át kellett verekednie magát az embernek). Online lesz az egész, de ettől még nagyon izgulok.

2021. máj. 28. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek megadva felvételi témakörök, olvasmánylisták? Egyébként szerintem leginkább arra koncentrálj, hogy a szakdogádról tudj beszélni, vagy ha más a kutatási területed azóta (mert MA-n kell, hogy legyen, amiből majd az MA-s szakdogádat is írod), akkor arról tudj hosszan és jól beszélni, valamint a szakmán belüli érdeklődési köreidről. Esetleg kérdezhetnek még kedvenc íróidról, kutatóidról (irodalomtudósok, nyelvészek, kritikusok, stb.), róluk is tudj beszélni. Erre szerintem mindenképp készülj, mert ha nem tudsz miről beszélni, akkor ők fognak kérdezgetni, ki tudja, mit, amivel szerintem csak még rosszabbul jársz. Meg arról is beszélj, hogy miért jelentkeztél MA-ra, főleg sokéves kihagyás után, az indoklásban lássák az elhivatottságodat és eltökéltségedet, amivel talán ellensúlyozni tudod, ha van empátia a felvételiztető tanárokban, a felkészültségbeli hiányosságaidat. De ezek csak az én tapasztalataim. Én is a Pázmányra felvételiztem pár éve szintén több éves kihagyás után, nem magyarra, de egy hozzá közel álló másik bölcsészettudomány mesterképzésére. Leginkább emberfüggő lehet a dolog a felvételinél, ha olyan oktatókat fogsz ki, akkor lehet, hogy szőrözni fognak, és szívathatnak konkrét kérdésekkel, amikről fogalmad sincs. Ilyenkor meg szokták kérdezni a felvételizőtől, hogy miről tud beszélni, de ebben az esetben sok jóra már nem lehet számítani, és csak a jó szerencsében lehet bízni, hogy felveszik-e az embert. De levelezőn ennyire szigorúan talán nem is veszik a dolgokat, nem tudom, én nappalira jártam.
2021. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!