Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Testnevelés órán miért nem...

Testnevelés órán miért nem önvédelmet és küzdősportokat oktatnak hátra bukfenc, cigánykerék, kézen állás, kötélmászás és gyűrűs gyakorlatok stb. helyett?

Figyelt kérdés

Az általános iskolai tornaórák tele vannak olyan elemekkel, amik "látványosak" és viszonylag bonyolultak egy átlagos edzésterv gyakorlataihoz képest, de reálisan gondolkozva a diákok 90%-ának életében sosem adódik olyan szituáció, amikor ezek közül akár egyre is szükségük lehetne.


Miért jobb azzal szekálni az ötödikes Julikát, hogy nem tudja a gyűrűn produkálni magát, ahelyett, hogy megtanítanák, hogyan védje meg magát egy 40-50 kilóval nehezebb támadóval szemben?


A fiúknak és a lányoknak is hasznosabb lenne, ha rutinosan alkalmaznának önvédelmi fogásokat. Fejlődne a megfigyelőkészségük és a problémamegoldó készségük, és nem elveszetten bámulnának, ha valaki megpróbálja őket kirabolni, megverni vagy valami még rosszabbat csinálni velük.


A felnőttek többsége azt se tudja, hogyan üssön úgy ököllel, hogy ne törje el közben a hüvelykujját... nemhogy azt, hogy hogyan szabaduljon ki mondjuk hatékonyan egy fojtásból.



2021. máj. 29. 01:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
11%
Mert semmi koze a 11-12 eveseknek az onvedelemhez. Es a tesinek sem. Aki akar az elmegy olyan szakra, ahol ezt tanitjak. Vagy elmegy valamelyik egyesulethez. Ennyi. A tesinek nincs koze hozza
2021. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
23%

A testnevelés órán nem örülnék ha küzdősportokat oktatnának. Én inkább a csapatjátékokat erőltetném, mert a gyerekeknek meg kell tanulniuk csapatban gondolkodni. Még legbénábbnak is lehet sikerélménye csaptjátékosként.


A közdősportokra lehet magánúton járni. A küzdősportokat oktatatók kiképzése rengeteg pénzbe kerülne amire nincs pénz.

Te arra hivatkozol, hogy a küzdősportokat lehet hasznosítani az életben. Ezzel a logikával akár szabást, varrást, sütést, főzést ...is lehetne tanítani az iskolában. Amikor én voltam diák nálunk volt varrás és főzés oktatás, de piszkosul utáltam.

2021. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen egyetértek. Ha már rákényszerítik a gyerekeket a heti 5 tesire, akkor legyen már valami hasznuk is belőle. Mert az nem egészséges, hogy szekrényugrás előtt a fél osztály retteg és kifogásokat gyárt, hogy miért nem tud tesizni. Ez nevel egészségre?

Tavaly érettségiztem, 5-ös voltam tesiből, de gyűlöltem. Nem a mozgással volt bajom, hanem azzal, hogy felesleges óra volt. Egyébként suli után heti 3-szor jártam edzőterembe. Én mindig azért könyörögtem a tesi tanárnak, amikor játék óra volt, hogy engedjen le a suli kis kondi teremébe, mert én azt élveztem.

Ráadásul a kötelező tananyag miatt a tanárok el sem fogadják, ha valamit nem akarsz megcsinálni. Nekem pl az egyensúlyérzékem nagyon rossz. Szemüveges vagyok és tesin le kellett vennem, erre rá voltam kényszerítve a gerendára. Mondanom se kell mennyire gyűlöltem.

Tehát azt gondolom, hogy az önvédelem ezerszer hasznosabb lenne, mint ezek a gyakorlatok, amiket nem fogsz hasznalni soha az életben. Ha a testmozgás a lényeg, akkor még az is hasznosabb, ha csak játékból állna a tesi óra. Azt legalább élveznék is a gyerekek és nem rettegnének óra előtt, hanem akár még várnák is.

Azzal pedig nem értek egyet, hogy erőszakra nevelne. A harcművészet pont, hogy tiszteletre nevel. De ha már innen közelítjük meg, a tesi miatti szorongás mit vált ki a gyerekből? Az jobb? Anyukám elsős osztályfőnök (a tesit más tanítja), hát van olyan gyerek az osztályában, aki tesi óra előtt annyira fél, hogy hányik.

2021. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
5%

#19 látom nem vagy tisztában a mai dolgokkal. Már kötelező az úszás oktatás. Nekünk óvodában is volt, és általánosban is 4 évet jártunk összesen. Most gimi nulladik évében csak a covid miatt nincs. Kérdezem én, ennyi év úszás után van értelme még azzal baszogatni a gyereket, hogy kelljen fel korán, és mennyen be nulladik órába úszni? Mert szerintem nincs.

Ezen kívül, értem, hogy mért lenne jó az önvédelem tanítása, és én is örülnék neki, de nem szorulok rá. Amellett, hogy általában van nálam önvédelemre alkalmas eszköz (gondolok itt egy bicskára), úgy gondolom, képes lennék megvédeni magamat, plusz nem gondolom, hogy a 190 centimmel feltétlen én lennék az akire támadnának. Viszont nem látom azt, hogy ettől mindenki meg tudná védeni magát. Csak nézz meg egy gimnáziumi osztályt, amikor kosaraznak például, és számold össze, hogy hány olyan ember van, aki a labdát nem tudja normálisan vezetni. Gondolod, hogy akiknek ez se megy, annak pont az önvédelem fog menni? Egyszerűen meg kell tanítani az embereket, ha olyan helyen járnak, ahol megtámadhatják őket, akkor legyen náluk valami, amivel könnyen megvédhetik magukat.

2021. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

A testnevelés-oktatás problémái szépen illeszkednek az egész elcseszett magyar oktatási koncepcióba. Rég elavult tananyaggal és módszertannal dolgoznak, amihez ragaszkodnak foggal-körömmel. Azt díjazzák, aki mindezt nem kérdőjelezi meg, nem lóg ki a sorból, nem okoz problémát/fejtörést senkinek. Az átlagon felüli átlagosságot értékelik. Az eredményét meg lehet nézni: a magyar nyelvű internetes fórumokon 10-ből 8 felnőtt nem képes tömören, pontosan, nyelvtanilag helyesen kifejezni magát, és testileg-lelkileg beteg.

Baromi rossz voltam testnevelésből, hiába tettem meg minden tőlem telhetőt. Hogyan reagáltak rá a tanárok? Eszükbe sem jutott azon elgondolkodni, hogy hogyan tudnék fejlődni, ne adj Isten áll-e valamilyen betegség a probléma mögött. Csak szidalmaztak, megaláztak, rossz jegyeket adtak - mert "nem igaz, hogy valaki nem tud lefutni 800 métert". Aztán később egy munkaalkalmassági vizsgálaton kiderült egy szívbetegség, ami utólag megmagyaráz mindent. Közben reál tárgyakból kifejezetten jó voltam, és szerettem volna sokkal többet tanulni, mint ami az iskolában elérhető volt. Erre csak korlátozottan volt lehetőségem (amit kaptam a kötelezőn felül, azt néhány kivételes tanáregyéniség egyéni erőfeszítéseinek köszönhetem). Még anyám is azon a véleményen volt, hogy "meg fog buggyanni a gyerek", ha ezt a törekvésemet jobban támogatják. Egy ideje külföldön élek, itt érdeklődő gyerekeknek lehetőségük van egyetemi kurzusokat is felvenni, ha szeretnék, mindenféle kötöttség nélkül.

Nem tudom, mikor jut el Magyarország oda, hogy az iskola felkészít a testileg-lelkileg egészséges felnőtt életre, továbbá felismeri és egyénre szabottan támogatja az adott gyerek erősségeit (illetve segíti, hogy ledolgozza a hátrányait).

2021. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
98%

Ugyan már utolsó! Gondolkodni képes, sikeres, sportos, egészséges emberek kerüljenek ki többségében az iskolákból?

Akkor kit lehetne hülyíteni pár kiló ingyen krumplival, 13 havi nyugdíjjal 4 évre leosztva? Hogyan válnának ezek az emberek a rendszer kiszolgáltatottjaivá?

Hogyan lennének éhbérét küzdő biorobotok?

Hová vezetne ez kérem?

Gondolkodjunk már! (Irónia a gyengébbek kedvéért)

2021. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
8%
En tanultam onvedelmet, es kozel sem egyszeru. Ezt egy kisiskolas nem biztos hogy ki tudna vitelezni. A masik pedig, hogy rengeteg gyerek csak verekedesre hasznalna, es visszaelne vele.
2021. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
98%

A harcművészeteknek többnyire szellemi oldaluk is van, aminek meghatározó szerepe van, így nem lehet kivenni a technikákból. Amennyiben kötelezővé tennék, a keresztény egyházak nem hagynák, végül le kellene venni a kötelezők listájáról.

[link]

Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy igény esetén oktassák azoknak, akik ezt kérik.

2021. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
27: Ha a körzőt is lehet használni verekedésre, akkor ne tanítsanak geometriát matematika órán? Vagy ott van a barkácsolós technika óra. Szögek, kalapács, fűrész, esetenként lyukasztó és fúró, tisztára mint egy horrorfilm! Mégse mészárolják le egymást a gyerekek. :o Vajon, miért? Mert a felnőttek nem engedik. A 30+ fős személyzet nem csak dísznek van ott az iskolában.
2021. máj. 30. 00:54
 30/34 anonim ***** válasza:
60%

Akik azt képzelik, hogy az önvédelmi oktatás azonos egy harcművész karrierrel, ami nagyon-nagyon komoly elmélyedést igényel, próbálják már megmagyarázni, hogy miért léteznek pár hónapos önvédelmi tanfolyamok.


Akik attól rettegnek, hogy az önvédelem oktatásától majd megvadulnak és berzerkerek lesznek a különben normális gyerekek, magyarázza már meg, hogy a beilleszkedni képtelen, tényleg agresszív cigányoknak miért rendeznek ingyenes bokszedzéseket.


[link]


És aztán csodálkoznak, hogy a "kiváló sportoló" halálra veri az osztálytársát, mert "dik beszólt"...


[link]


K. azaz Kozák Rajmund összesen 1 évet kapott a gyilkosságért, és utána örömmel fogadták vissza a sportklubba, mert hiszen "olyan tehetséges fiú"... Hát nem tudom, nekem minden egyes edzésen a számba rágták, hogy nehogy valaha is meg merészeljek ütni valakit, még akkor se, ha éppen késsel szurkál össze, mert ha megtudja a bíró, hogy akár egy napig is küzdősportoltam, rögtön engem hoz ki bűnösnek, és még a hullámat is lecsukják, míg szét nem porlik...

2021. máj. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!