Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon szeptembertől egyetemi...

Vajon szeptembertől egyetemi kollégiumba kell oltási igazolvány?

Figyelt kérdés
2021. máj. 31. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk suliba belépéshez is ez kell, már most, úgyhogy elbírom képzelni, hogy ezt kiterjesztik a kolikra is.

De nehéz megjósolni a jövőt, lehet minden egyetem hatásköre lesz eldönteni kiket enged be és akkor teljes kavalkád lesz.

2021. máj. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Suliba belépéshez? :D
2021. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Igen.

Személyes vizsgaidőszak van, védettségi igazolvánnyal lehet bemenni vagy hozol 24 órán belüli PCR tesztet. (De a suli 95%a be van oltva, így tulajdonképpen csak az igazolványt nézik.)

2021. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Első nem tudom ki pontoz le, mert ez nálunk is így van, ha tetszik, ha nem.


"(2) Az (1) bekezdésben meghatározott személyeknek az intézménybe történő belépése, továbbá az Egyetem területén az elméleti oktatása, a gyakorlati oktatása, az avatása, valamint a vizsgákon való részvétele a COVID-19 fertőzés elleni védettséghez vagy a fertőzésmentes állapot igazolásához kötött.


(3) A védettséget vagy fertőzésmentes állapotot igazolni


a koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet szerinti hatósági igazolvánnyal, vagy

eredeti vagy azzal megegyező tartalmú oltási igazolással vagy oltottságot igazoló ambuláns lappal, vagy

a koronavírus fertőzésen történő 1 éven belüli átesettséget igazoló eredeti vagy azzal megegyező tartalmú ambuláns lappal (továbbiakban együtt: védettséget igazoló dokumentum) lehet."

Ha nem tudod igazolni a védettséged, akkor nálunk is pcr és gyorsteszt kell. Én csak annyit tennék, ehhez hozzá, hogyha ez nem szimpatikus, akkor nem kell orvosnak menni. Lesz ezen kívül még vagy 5 oltás, amit meg kell/lehet kapni, attól függően, hogy mikor és hol dolgozik az illető.

2021. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán van rá esély, hiszen nem kötelező koliban lakni. Ez egy lehetőség, amivel néhányan jogosultak élni, mások nem, de ugyanúgy ahogy pl zárt térben tilos dohányozni a kolikban, kiköthető, hogy igazolvány nélkül ne lehessen belépni.
2021. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
első: tehát ha nincs oltási igazolványom akkor a te sulidban nem is vizsgázhatnék és mindenből megbuknék? :o még jó hogy nálunk online vizsgák vannak
2021. máj. 31. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Bejöhetsz, nem buksz meg, de teszt kell szinte folyamatosan. Szerintem túl nagy macera lenne, tanulási időt tesztelésre pocsékolni (ha eddig nem szerettem volna felvenni az oltást) de nálunk kellett és kell majd menni klinikára, ahova szintén megint szinte folyamatos tesztelés kell a belépéshez, ha nem vagy beoltva (amire nálunk év elejétől van lehetőséged, úgyhogy itt a lustaságommal biztos nem utaznék be egy teszt miatt feleslegesen)

Én elején kicsit morcos voltam, hogy benti vizsgák lesznek, de mostmár egyáltalán nem bánom, mert elkerülhető az, hogy valahol tisztességesen megírom a vizsgát, ami lesz pl 4-5, míg más kicsalja az egészet, 0 tanulással. :D Persze mindenkinek saját döntése, hogy egy fontos tárgynál, akár mikrofonnal, kamerával vizsgázva csal-e.. De ettől függetlenül, most örülök, hogy az eddig megírt 9 vizsgámból remélhetőleg minél több jó lesz és az kap ősszel majd jó tanulmányit, aki tényleg teljesített. Ahogy beszéltem a többiekkel, ők is az elején negatívan álltak a személyes vizsgákhoz, mostmár inkább van öröm.

2021. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!