Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kibukok egy neves egyetem...

Ha kibukok egy neves egyetem államilag finanszírozott szakáról átjelentkezhetek egy kevésbé erős egyetem államilag finanszírozott szakára?

Figyelt kérdés
Hogy megy ez? Névlegesen ELTE-IK Programtervezőre érdekes módon meglettek a pontok (412), és ez olyan lehetőség amit nem szabad kihagyni szóval elgondolkoztam azon hogy cserélem a sorrendet az ELTE javára. Viszont az Eltén sokkal nehezebb a matek mint a PTE-n (ezt hallottam) illetve rövidebb is a képzés ami arra enged következtetni hogy fele annyi idő alatt akarják ugyan azt a tudást belepréselni a fejedbe. Tehát ha kibukok az eltéről akkor átvesznek PTE államilag finanszírozottra? (akár azonnal akár következő félév/tanév indulásakor)

2021. máj. 31. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha elbocsájtás alatt állsz, akkor nem jelentkezhetsz át. (Illetve annak is megvannak a szabályai, hogy mikor, milyen átlaggal, illetve ilyenkor is megesik az, hogy hiába ugyanaz a szak, csúszol.. vagyis jobban fogy az államis féléved)

Akkor max felvételi és újrajelentkezés. Aztán elfogadtathatsz tárgyakat.

De olyat még nem hallottam hohy ugyanaz a szak más egyetemen rövidebb lenne.

2021. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%

Persze, ez nem kizáró ok, viszont automatikusan nem feltétlenül vesznek át. Alapvetően ugyanúgy kell jelentkezned, mint ahogy most tetted, amikor felvesznek, akkor pedig valószínűleg el tudod fogadtatni a korábbi tárgyaidat. A másik megoldás pedig az átjelentkezés, ha a szakok nagy mértékben egyeznek, akkor a felvételi eljáráson kívül is átvehetnek, rögtön a tárgyaid (egy részének) elismerésével. Ebben az esetben akár a következő félévtől folytathatod a tanulmányaid az új egyetemen, ha rendes felvételi eljárásban jelentkezel, akkor értelemszerűen csak akkor, ha indul a szak (valószínűleg csak szeptemberben).

Az, hogy kétszer annyi idő a képzés, nem azt jelenti, hogy ugyanazt tanítják feleannyi idő alatt. Ha ekkora a különbség, az egyik alap- a másik osztatlan mesterképzés, nem?

2021. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott valamit rosszul nézel, ezek a képzések ugyanolyan hosszúak.
2021. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

(2)172 173 Más felsőoktatási intézmény hallgatója átvételét kérheti az Egyetemre.


(3)174 175 A kapacitások figyelembevételével az a hallgató vehető át,

a) aki azonos képzési területre kéri átvételét, és

b) aki azon a szakon, amelyen tanulmányait megkezdte, legalább két félévet teljesített, és

tanulmányai során – a kötelező és kötelezően választható tárgyakból – félévenként átlagosan

legalább 15 kreditet teljesített, és

c) akinek hallgatói jogviszonya elbocsátás vagy fegyelmi úton való kizárás miatt nem szűnt

meg, illetve a kötelező elbocsátás vagy kizárás feltételei sem állnak fenn az átvétel

időpontjában.

(4)176 177 178179 Átvételi ügyekben az illetékes TB jár el, amely további feltételeket állapíthat meg.

2021. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyest kiegészíteném azzal, hogy elbocsátani csak akkor fognak, ha nagyon sokszor (BME-n pl. hatszor) megbuksz, szóval mielőtt még elbocsátanak, már látod, hogy ha nagyon nem megy.

Viszont én meg tényleg nem vettem figyelembe, hogy az átjelentkezésnél az átlagot, meg az elbocsátás tényét is nézhetik, szóval azzal meg az én válaszomat egészítsd ki.

(a második voltam)

2021. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én BME-n kezdtem de láttam hogy nem fog menni. Második félév alatt újra jelentkeztem másik egyetemre és a tárgyaimat beszámíttattam. Ott már végeztem-
2021. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mostmár akkor bevállaljuk az ELTE kockázatot max jövök vissza PTE-re. Alapvetően azért tettem fel a kérdést mert egyik haverom mondta hogy csak az első egyetem "ingyenes" és ha kibuksz vagy egyik félévben megbuksz vagy ilyenek az már utána neked fizetős.
2021. jún. 1. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Átjelentkezéskor semmikép nem fognak átvenni állami helyre, hiába jelentkezel át államiról. Mindenképp fizetősre kerülsz, legyen akármilyen jó az átlagod.


Az új egyetemen, átjelentkezés után 2 félévvel visszasorolhatnak államira, ha megfelelő átlagot produkálsz.


12 államilag finanszírozott féléved lehet összesen (kivéve orvosin, ahol 14), de attól még hogy felvettek államira az nem jelenti, hogy végig államin is maradsz.

2021. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó, én is átjelentkeztem (igaz nem ik-n) de mind az öten államiról, államira kerültünk, úgyhogy nem igaz az, hogy csak fizetősre kerülhetsz. (Köztük nekem volt a második legjobb átlagom, 4.57el, de utolsó 4.05 körül volt)

Érdemes körbekérdezni az adott karon, keresni más átvetteket de sokszor van esélyed államin maradni.

2021. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értelmezem alapvetően úgy megy ez, hogyha felmegyek az ELTE-re és ott nem tudom hozni azt a matematikai szintet amit kérnek ezáltal megbukok/átkerülök fizetősre (ami nálam ugyan az, javítsatok ki ha tévedek) akkor utána ha átjövök PTE-re fizetősről csak fizetősre kerülhetek, államiról meg van esélyem államira is, de valószínűtlen, jól értelmezem?
2021. jún. 7. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!